TOP 7 videoklipů týdne (72.): Ze Zayna z One Direction je sexuální rebel, Suede vypráví o sebevraždě

Vydáno 02.02.2016 | autor: David Stoklas

Tentokrát se podíváme na story jednoho sebevraha od Suede, taneční šílenství od Underworld či Chemical Brothers  a procházku po pláži z Foals. Zayn Malik i jeho bývalá kapela One Direction se nám ve výběru sešli také a z českých luhů a hájů tu máme Visáče.

TOP 7 videoklipů týdne (72.): Ze Zayna z One Direction je sexuální rebel, Suede vypráví o sebevraždě Zayn Malik dobývá srdce fanynek i bez kolegů z One Direction

ZAYN MALIK NABÍZÍ SEX A PSYCHEDELII

Bývalý člen One Direction Zayn Malik si vystačí i bez slavného boybandu, ze kterého před časem odešel. Skladbu Pillowtalk doprovodil působivým klipem. Aby zaujal a dokázal, že už nezpívá pro malé dívky, použil v něm vcelku velké množství sexuálních motivů.

RECENZE: Je čas udělat One Direction pápá

Nový song Pillowtalk je poměrně očekávanou ochutnávkou z jeho debutové nahrávky. Odhodil image sladkého hocha a zkouší to jako rebel. Uvidíme, zda se tak prosadí, protože není sám, kdo zkouší podobnou taktiku.

SUEDE A PŘÍBĚH JEDNÉ SEBEVRAŽDY

Britští Suede si jako námět pro nový videoklip vybrali sebevraždu. Během prvních pár momentů může vizuál doprovázející skladbu No Tomorrow působit spíše jako zajímavá absurdita. V momentě, kdy hlavní hrdina spolyká krabičku sedativ, je ale jasné, že jde do tuhého.

Suede se v roce 2003 rozhodli pro pauzu, která nakonec trvala sedm let. Od svého comebacku připravili už dvě desky. Ta poslední vyšla minulý týden a nese název Night Thoughts.

FOALS JAKO PLÁŽOVÉ HVĚZDY

Vizuální doprovod k písni Birch Tree je z několika posledních klipů od Foals asi nejslabší. I tak si ale zaslouží naši pozornost, neboť svou jednoduchostí, retro kamerou a zvoleným prostředím idylické pláže dotváří pohodovou atmosféru samotné skladby.

RECENZE: Druidi z Foals jsou na What Went Down rozervaní i hitoví

Foals mají na své pomyslné diskografické pažbě celkem čtyři zářezy. Ten poslední přidali v letošním parném srpnu. Na desce What Went Down osvobodili svou animální a divokou podstatu, kterou doplnili i o klasické klidné a melancholické momenty.

UNDERWORLD V TANEČNÍM AMOKU

Legenda britské elektronické scény si připravila vskutku ujetou a rytmickou podívanou. Karl Hyde v ní předvádí neskutečné taneční kreace. Člověk by mu ani nehádal těch skoro šedesát, co už má na krku.

Po šesti letech si Underworld znovu skočili do studia.  Výsledkem této práce bude album Barbara Barbara, We Face A Shining Future, jehož oficiálního vydání se dočkáme 18. března.

VISACÍ ZÁMEK A JEJICH TRABLE S KLÍŠŤATY

V perné zimě vzpomínají punkáči na letní trable. Skladba Klíště není o ničem jiném než o tomto otravném hmyzu. Teď ještě navíc vzpomínají na uplynulé koncerty a připravili si k ní videoklip, kde ukazují, jakou skvělou atmosféru mají naživo.

Visací zámek měl na oslavě 33 let ukřižovanou striptérku i prezidenta republiky

Ač tu Visáči působí už úctyhodnou dobu, na důchod ještě pomyšlení rozhodně nemají. Neustále si drží svůj styl a jejich hudba neztrácí na vtipu, údernosti a chytlavosti. A pak že punk is dead. Není!

TANEČNÍ METAMORFÓZA THE CHEMICAL BROTHERS

Není nad jednoduchost a emoce. Přesně to si asi řeklo elektronické duo, když plánovalo nový klip. V klipu k songu Wide Open nabízejí Chemici pohled na smyslně a elegantně tancující modelku, která podstupuje zajímavou proměnu v jakousi síťovanou postavu.

VIDEO: The Chemical Brothers obsadili do klipu krvežíznivého robota

Krom Toma Rowlandse a Eda Simonse přiložil ruku k dílu i zpěvák Beck. Doprovodil skladbu svým působivým vokálem. Skoro až minimalistická píseň tak zní mnohem živěji.

ONE DIRECTION BILANCUJÍ

I na boyband One Direction došla vzpomínková nálada. Mohou se chlubit slušnou řádkou úspěchů, tak proč se před ohlášenou pauzou nezastavit a neohlédnout se zpátky. V novém klipu nabízí konfrontaci jejich současného vzhledu s videi z dávné minulosti, kdy to byli takřka chlapečci.

Na scéně už jsou od roku 2010 a chrlí desku za deskou. Sice čelí kritice kvůli jejich až okaté podbízivosti a kalkulu, ale je to očividně nechává chladným. Listopadovou novinku nahráli už bez jednoho ze zakládajících členů Zayna Malika.

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít