TOP 7 videoklipů týdne: Wohnout stvořili člověka, The Fialky slaví 22 let existence a debutující Matěj Burda

Vydáno 08.02.2022 | autor: Andrea Štipčáková

Veděli jste, že Honza Homola vystudoval loutkářské umění? Své zkušenosti nyní zúročil při tvorbě videoklipu k singlu Člověk, který vznikal dva týdny. Z domácí scény se hlásí také The Fialky, jež slaví dvaadvacáté výročí své existence, a debutující Matěj Burda. Jeho song TV pojednává o různých emocionálních situacích, které mohou nastat v každé společné domácnosti. Z rapové scény jsme zařadili novinku Redzeda, ze zahraničních interpretů se pak můžete podívat na videoklipy The Chainsmokers a Red Hot Chili Peppers.

TOP 7 videoklipů týdne: Wohnout stvořili člověka, The Fialky slaví 22 let existence a debutující Matěj Burda Foto: archiv Wohnout


Wohnouti složili svého člověka

Wohnouti využívají pandemie k natáčení videoklipů ve vlastní režii. Honza Homola tak stvořil vizuál k písni Člověk. „Přišla mi karanténa zrovna do vánočních svátků a já věděl, že ty dva týdny doma musím nějak zúročit. O tom, že to bude klip pro kapelu, jsem nemusel dlouho přemýšlet. Dceři jsem zrovna z internetu objednával na tvoření polystyrenovou hlavu, a tak jsem objednal i dvě sobě. No a syn si zhotovil takovou srandovní loutku z prkýnek, takže mne děti inspirovaly k jisté vizi," vysvětluje zpěvák. 

ROZHOVOR | Wohnout: Jako kapela jsme to chtěli asi po třech letech hraní zabalit

Málokdo z fanoušků ví, že Homola studoval na umělecko-průmyslové škole loutkářské umění. Možná proto pro něj natočit takový počin nebyl zas tak obtížný úkol, ačkoliv se tomuto řemeslu od střední školy nevěnoval. „V ateliéru jsem sestrojil různé pohyblivé části a ty pak natáčel a k sobě postprodukčně skládal. Po dvou týdnech intenzivní práce a pokusů jsem měl klip jen z toho, co jsem měl doma,“ popisuje Homola.

The Chainsmokers se vrací na scénu

Uplynuly už dva roky, co The Chainsmokers nevydali žádný nový singl. Nyní však hlásí návrat na scénu, a to se singlem High. V něm Drew pronásleduje svou nedosažitelnou polovičku v řadě surrealistických scén, kde cestuje světem pomíjivé lásky.

„Naše nová skladba dokonale vystihuje ducha dnešních vztahů a to, jak daleko můžeme zajít pro někoho, koho milujeme. Jak si občas lžeme, abychom se utápěli v neštěstí. Stejně ale všichni víme, že nakonec nikdy neposlechneme rady a budeme dělat to, co se nám zdá nejlepší. A pořád si při tom namlouvat, že to tentokrát bude být jiný,“ říkají The Chainsmokers.

Matěj Burda debutuje se singlem TV

Matěj Burda minulý týden debutoval s písní TV. Kytarista v kapele Adama Mišíka se inspiroval temným popem a trapovým beatem, jeho videoklip pak v několika záběrech skládá poctu Hitchcockovu Psychu nebo kultovním osmdesátkovým hororům a scifi. Natočil ho Pavel Brilla.

Jak zpěvák říká, song pojednává o různých emocionálních situacích, které mohou nastat v každé společné domácnosti. „Když se někdy v noci koukáme do oken protějších domů, vidíme siluety lidí, pozorujeme jejich aktivity, známe jejich rutiny, sledujeme jejich životní příběhy, ale přesto nevíme, co jsou ti lidé zač a jejich identita je nám kolikrát navždy zatajena."

The Fialky slaví 22 let existence

Pražská punková stálice vypouští klip k druhému singlu z aktuálního vzpomínkového alba Starý demáče. Jeho děj se odehrává v pražské čtvrti Modřany, kde byla kapela původně založena. Kromě míst, které odkazují na pravěk skupiny, jako kulturní centrum Krok nebo hospoda Na Želivce, kde se uskutečnily první koncerty Fialek, hrají v klipu „mladé já“ členů sestavy autentičtí punkáči současnosti. Autorem vizuálu je Robert Harvánek.

Pankáči vrátili Žižkovu život. The Fialky a Nežfaleš zahráli ve Stormu

Za pozornost stojí fakt, že klip The Fialky vydali přesně v den svého dvaadvacátého výročí. „Nemohli jsme se pořád shodnout, jaký datum přesně považovat za den založení kapely, nikdo si to prostě nepamatoval přesně. Ale rok potom mi to došlo. Muselo to být prostě středa 2. 2. 2000 v den výročí úmrtí Sida Viciouse, jaký jiný den v únoru by měl takovou energii, aby se dala dohromady tahle kapela!“ říká a usmívá se Kečup, tvář a zakládající člen Fialek.

Redzed s novým singlem Undertaker

Svérázný český rapper Redzed a hudební producent představuje nový singl Undertaker. Jestli ho neznáte, rychle to dožeňte, jde podle čísel na Spotify o jednoho z nejposlouchanějších českých interpretů. O režii klipu se postaral Ondřej Plecháč. 

Red Hoti hlásí návrat i s Johnem Frusciantem

Red Hot Chili Peppers vydají už prvního dubna svoji novou desku Unlimited Love, která bude mít sedmnáct songů. Skvělé na tom je, že se k nim už před dvěma lety vrátil kytarista John Frusciante a přinejmenším stejně parádní je i informace, že se do nahrávání alba zapojil producent Rick Rubin. První ochutnávka z desky dostala název Black Summer.

Moja Reč a Paulie Garand ve společném tracku

Slovenská skupina Moja Reč a Paulie Garand vydali společný klip ke skladbě Ozveny. Nostalgický song si i v klipu zachoval svoji oldschoolovou notu. Klip režíroval Michal "Romeo" Dvořák. 

Text: Andrea Štipčáková, Kateřina Nováková, foto: archiv Wohnout, Sony Music, Michal Berger, archiv The Fialky
Témata: Wohnout, The Chainsmokers, Matěj Burda, The Fialky, Red Hot Chilli Peppers, Paulie Garand, Moja Reč, Redzed

0,00

čtenáři

hlasuj

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Bratři Ebenové v lomu Velká Amerika
zavřít