TOP 8 videoklipů týdne (118.): Cermaque vynáší Ortely, Lady Gaga hledá důvod, proč zůstat

Vydáno 20.12.2016 | autor: Anna Hejkalová

V posledním adventním týdnu se většina lidí zabývá pečením cukroví, úklidem nebo sháněním dárků. Většina umělců je na tom podobně, proto byla fronta na zařazení do této rubriky oproti minulým týdnům trochu kratší. I přes to se nám podařilo vybrat zajímavé klipy, mezi nimiž jsou Fast Food Orchestra v retro hávu nebo Patricie v hávu folklórním. Z české na světovou úroveň se vyšvihl DJ Wich, čímž vystavěl pomyslný most k zahraniční části klipů týdne, kterou tvoří Kings of Leon s dalším dílem své kriminálky nebo Lady Gaga.

TOP 8 videoklipů týdne (118.): Cermaque vynáší Ortely, Lady Gaga hledá důvod, proč zůstat Lady Gaga v novém klipu Million Reasons


FAST FOOD ORCHESTRA
ZÁŘÍ V RETRO KLIPU 

Fast Food Orchestra si pro fanoušky připravili předčasný vánoční dárek, po téměř roce od natáčení vydávají singl a klip s názvem Stronger. Novinka uzavírá éru kapely odstartovanou prozatím poslední deskou ZEN a naopak otevírá éru novou, která vyvrcholí vydáním nové, prozatím bezejmenné studiovky na podzim roku 2017. Děj a atmosféra snímku se nesou v atmosféře tanečních klipů známých z MTV osmdesátých let. Natáčení probíhalo pod vedením studentského projektu ze Střední odborné průmyslovky sdělovací techniky v pražské Panské a za notné pomoci svých fanoušků v dejvické Klubovně. V těchto kostýmech se mimo jiné představili i na dubnovém koncertu Prague Conspiracy, když v nich vtrhli na pódium.

LIVE: Fast Food Orchestra roznášeli v Praze svůj ska Virus

PATRICIE UŽ NEMÁ BOKY JAKO SKŘÍŇ, MÁ SVŮJ NOVÝ PROJEKT

Patricii je teprve 25 let, ale napsala už přes 100 písní, na kontě má mimo jiné hity pro Ewu Farnou (Mám boky jako skříň) či Václava Neckáře. V rámci sólové kariéry teď vydává klip Fénix a k tomu představuje hudební projekt Vesna, se kterým vyráží na turné. Inspiraci čerpá ve slovanském folklóru a mýtech o slovanských bohyních. Klip zvěčnil Jakub Mahdal z kapely Sebastian a odkazuje se na její hudební cestu ke štěstí a svobodě za poslední rok, včetně jejího studia na Berklee College of Music ve Valencii, jedné z nejprestižnějších hudebních škol na světě.

DJ WICH ZNÍ SVĚTOVĚ

Jedna z nejočekávanějších tuzemských desek Veni, Vidi, Wich, kterou má na starost DJ Wich, je už venku. Po videoklipech Tempo a Jak ocel vydává DJ Wich další ke skladbě One More Time, kde se ukázal talentovaný Martin Svátek. Video má na starost Sixteen pads films a natáčelo se za velkou louží v Montrealu. Klip jde ve šlépějích zahraniční konkurence a dělá čest české produkci. Video pojednává o páru, který prochází krizí kvůli nevěře. 

LONGITAL PŘEDSTAVUJÍ KRASOHLEDOVÝ KLIP

Píseň Div Divúci byla nahraná 7. září v Bratislavě jako součást kompilace Ostrov Hudby, jež vznikla spojením několika vydavatelství. Cílem je vzájemná pomoc a propagace slovenské hudby doma i v zahraničí. Kompilace je složená z třiadvaceti písní od více či méně známých interpretů. Výtěžek z prodeje bude použitý na podporu vzdělávání, spolupráce a prezentace slovenské hudby. Klip k Div divúci natočil Ondřej Geče a je ryze krasohledový. Longital vydali koncem září své poslední album Divoko, ze kterého již nám pár nových věcí představili při říjnových koncertech. 

Longital interview: Ty pravé zázraky se dějí, až když zpomalíte

KINGS OF LEON NAVÁZALI NA PŘEDCHOZÍ KLIP

Sedmá deska Walls od Kings of Leon má další novinku v kategorii klipů. Video k písni Find Me navazuje na předchozí Waste A Moment, kde gang roztleskávaček řádí v maloměstě a dojde za jejich přítomnosti k mnoha podivným úmrtím. Nyní zmizí spousta dalších teenagerů, dokonce i celé školy. Ukazuje se, že případy mají společnou jednu indicii, a to starého muže s culíkem. Dospělí, kteří sledují tyto informace ve zprávách, umírají před obrazovkami. Ale policejní případ není nijak uzavřen, takže je možné, že si pro nás Kings of Leon chystají další díl sci-fi kriminálky.

vložte odkaz, text nemažte

LADY GAGA DOSTANE DŮVOD, PROČ ZŮSTAT

Páté studiové album Lady Gaga Joanne bylo dlouhým krokem zcela odlišným směrem, než se ubírala její předchozí tvorba. Píseň Million Reasons je toho dalším důkazem. Klip navazuje na předešlý snímek Perfect Illusion. V něm se v posledních několika sekundách Lady Gaga psychicky zhroutí uprostřed pouště. V pokračování ji tam najdou její přátelé a dovedou ji až k natočení klipu v růžovém kovbojském obleku a klobouku. Na konci videoklipu dostane právě jeden důvod proč zůstat, který po celou píseň hledá. V krabičce najde růženec a lísteček s nápisem.

RECENZE: Lady Gaga ze sebe shodila všechny flákoty masa. Teď je z ní Joanne

ZPĚVAČKA ZE SKUNK ANANSIE SE MSTÍ ZA NEVĚRU

Deborah Anne Dyer, spíše známá pod pseudonymem Skin, jako správná frontmanka kapely Skunk Anansie vystupuje i v hlavní roli jejich nového videoklipu Victim. V něm po vystoupení najde svoji přítelkyni, jak ji podvádí v její vlastní šatně. Potom už v celém klipu sledujeme pouze její hněv. Ten vyvrcholí pohřbem samotné Skin. Zvrat celého klipu přijde těsně před koncem, kdy otevře oči a zašeptá "maybe". Jestli to Skin opravdu přežila, se bohužel nebudeme moci podívat na vlastní oči v České republice, protože sem stopy turné v příštím roce nevedou. Nicméně velmi zvědaví jedinci do Vídně určitě zvládnou dojet.

CERMAQUE VYHLAŠUJE VÁLKU VŠUDYPŘÍTOMNÉMU STRACHU

Jakub Čermák alias Cermaque přináší první ochutnávku z nové desky Neboj v podobě lyric videa Ortely. S touto písní mu pomohl Ondřej Slavík z kapely Zrní a Marie Kieslowski. Na zbytku desky spolupracovala spousta dalších zvučných jmen, například Aid Kid, Néro Scartch nebo světově uznávaný izraelský pianista Guy Mintus. Celá deska by měla rozpoutat dialogy nad tím, co se u nás i v zahraničí děje, aby došlo k odbourání zbytečného strachu, zmatení jazyků a rozdělení společnosti. Nad tím vším ale pořád panuje neutuchající naděje, která nám zbývá až do poslední chvíle.

 Autor: Hana Bukáčková, Anna Hejkalová

Témata: Kings of Leon, Lady Gaga, Joanne, Skunk AnansieCermaque, Fast Food Orchestra, Longital, Patricie, DJ Wich

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít