TOP 8 videoklipů týdne (132.): Kendrick Lamar si hraje na svatouška, Kasabian zvou na Metronome festival

Vydáno 04.04.2017 | autor: Anna Hejkalová

V přehledu nových klipů jsou tento týden jak jednoduše pojatá videa například od Rybiček 48, kteří vše natočili na jeden záběr, ale i zajímavé snímky s dějem - třeba od Tegan and Sara. Rapper Kendrick Lamar láme stereotypy a novinky pro vás mají i Michael Kiwanuka nebo B-Side Band

TOP 8 videoklipů týdne (132.): Kendrick Lamar si hraje na svatouška, Kasabian zvou na Metronome festival Kendrick Lamar zaujal novým kontroverzním klipem


KASABIAN
SE VRACEJÍ KE KYTARÁM

Píseň You're In Love With A Psycho je ukázkou z již netrpělivě očekávané desky For Crying Out Loud kapely Kasabian, jejíž vydání by mělo připadnout na letošní 28. duben. Deska by se oproti té předchozí měla posunout z experimentálních sfér zpátky do kytarové formy. Bude obsahovat dvanáct skladeb a výše zmíněná You’re In Love With A Psycho by měla zaujmout pozici číslo dvě. Českým fanouškům bude bezpochyby předvedena naživo v průběhu pražského Metronome festivalu, kde se Kasabian ukážou vedle jmen, jako jsou Sting nebo Young Fathers.

Britští rockeři Kasabian jsou po Stingovi další hvězdou Metronome festivalu v Praze

S B-SIDE BANDEM SE PŘENESEME DO MUZIKÁLU SINGIN' IN THE RAIN

B-Side Band vydává část záznamu ze svého vystoupení v Brněnském Sonu, jež proběhlo v rámci podzimního mezinárodního hudebního festivalu Moravia Music Fest, kde je tato kapela residenčním tělesem. V této ukázce spolu s nimi vystupuje trio zpěvaček The Puppini Sisters. Ty zpívají skladbu z muzikálu Singin' in the Rain - Good Morning. Videoklip má zároveň navnadit na právě vydané album.

LIVE: B Side Band oslavil deset let ve velkém stylu, do Brna přijeli Ruppert, Černochová i Dyk

COVER BEAUTY AND THE BEAST OD LINDSEY STIRLING

I přes to, že je Lindsey Stirling na turné, stíhá vytvářet covery. Ten aktuální se váže k filmu Kráska a zvíře (Beauty and the Beast), jenž je filmovou adaptací na předchozí animovanou pohádku a měl premiéru letos v březnu. Právě za animovanou Belle je v klipu Lindsey převlečená a představuje průběh svého dne během turné. Dostaneme se tak do zákulisí, na zkoušku i do šatny.

Lindsey Stirling v Praze: Skvělá show, dechberoucí muzika a nálož energie

RYBIČKY 48 MAJÍ KLIP NATOČENÝ NA JEDEN ZÁBĚR

Nový singl Rybiček 48 disponuje třemi zvláštnostmi - možná nejdelším názvem na světě, na Rybičky velmi pomalým tempem a jednozáběrový klipem natočeným v domě zpěváka Kuby Ryby. Písnička, jejíž název je lepší vykopírovat z prohlížeče než přepisovat, Klasický pomalý song, plně zapadající do programového schématu každého dobrého rádia, je návodem, jak napsat správný rádiový hit. V průběhu léta se ho na festivalech budou snažit vložit do povědomí lidí a nalákat je tak na podzimní šňůru 115 tour, po které mají naplánovanou koncertní pauzu.

TEGAN AND SARA POKRAČUJÍ V CHRLENÍ KLIPŮ

Tegan and Sara úspěšně valí jeden videoklip za druhým, snad každá písnička z jejich posledního alba už má klip. Teď došlo na U-Turn, který se dočkal už svého druhého vizuálního zpracování. Ujala se ho Emma Higgins. Uvidíme příběh taneční skupiny holek, přičemž jedna se urazí, protože není spokojená s výkony ostatních. Ovšem doma zjistí, že mezi nimi má opravdové kamarádky, a proto se nakonec vrátí s "prosíkem".

KENDRICK LAMAR SI HRAJE NA SVATOUŠKA

O nového Lamara je zájem, což dokazuje vysoká sledovanost -  22 milionů za 5 dní. Hned v prvních několika vteřinách stírá Kendrick Lamar ve videu Humble. iluze o skromnosti. Stojí v prázdném prostoru kostela oblečený jako kněz, míří na něj boží světlo. Později se ale "válí" v bankovkách a společnost mu dělají polonahé účetní. Zajímavým vizuálním kouskem je, když na kole objíždí Zeměkouli. Vysmívá se ženské nedokonalosti a nebojí se zapálit si vlasy… Lamar v plné síle.

vložte odkaz, text nemažte

MICHAEL KIWANUKA VÁM SVÝM NOVÝM KLIPEM ZMRAZÍ SRDCE

Cold Little Heart je úvodní skladba z nedávno vydaného alba Love & Hate soulového zpěváka Michaela Kiwanuky. Album bylo nominované na Brit Awards a BBC Music Awards a Kiwanuka ho v červenci představí i na Colours Of Ostrava. Režisér David Helman vrhá Stanfield v kalné městské prostředí, které vás vtáhne do příběhu videa.

POEZIE ŽIJE, HLÁSÁ WOLF LOST IN THE POEM

Silnou věc mají na svědomí Wolf Lost In The Poem. Představuje nové album, kde  rozmlouvá s básnířkami. Na počátku bylo slovo, či spíše slova americké básnířky Emily Dickinsonové. Brzy následovaly další. Pro písničkáře s pseudonymem Wolf Lost In the Poem se jednalo o setkání přímo osudová. Katarze z četby i zaujetí osudy ženských básnířek vedly k desítce vlastních písní-příběhů věnovaných právě těmto ženám. Klip vyobrazuje úvodní báseň Nepřipoutaný ke stejnojmennému albu.

Text: Anna Hejkalová, Hana Bukáčková

Témata: Kasabian, B-Side Band,  Lindsey StirlingRybičky 48, Tegan and Sara, Kendrick Lamar, Michael Kiwanuka, Wolf Lost in the Poem

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít