TOP 9 videoklipů týdne (101): Coldplay brázdí Mexiko a Placebo se oddávají podivným rituálům

Vydáno 23.08.2016 | autor: Hana Bukáčková

Další nálož hudebních klipů je opět ukázkově pestrá. Ben Cristovao vyrazil na pláž, Coldplay na výlet do Mexika a domácí Holden zase k babičce na venkov. Paulie Garand se pochlubil svým fárem a předvede se i houslistka Lindsey Stirling.

TOP 9 videoklipů týdne (101): Coldplay brázdí Mexiko a Placebo se oddávají podivným rituálům Coldplay představili další klip ke své aktuální desce


FRANCES
A DĚJ MEZI ŘÁDKY

Třiadvacetiletá Britka, celým jménem Sophie Frances Cooke, přichází se zajímavým zpracováním klipu k písni Say It Again. Jde o jednoduše stylistický klip, kde příběh ožívá animací mezi notami, na které zpěvačka kouká, když se doprovází na klavír. Popová věc plná silných momentů, včetně obsahu slov - to si nemůžete nechat ujít. 

FELIX JAEHN SI PŘIZVAL ŽLUTOVLÁSKU ALMU

Německý producent Felix Jaehn, který za pár dní oslaví teprve 22 let, se může pochlubit svižnou novinkou Bonfire. Pozval si mladou finskou zpěvačku se žlutými vlasy, která v klipu působí i vypadá dost chlapsky. Její specifický hlas okořeňuje místy nudnou produkci. Klip se natáčel v lomu a je plný "nebezpečných" scén a výbuchů, které známe z akčních filmů.

ANDREW MCMAHON a LINDSEY STIRLING VÁS PROVEDOU POHÁDKOU

Píseň Something Wild k soundtracku k fantasy rodinnému filmu Pete's Dragon (v českém znění Můj kamarád drak, u nás v kinech se objeví 25. 8.) si vzali na starost zpěvák a skladatel Andrew McMahon, jenžv klipu hraje na klavír, a populární houslistka a YouTuberka Lindsey Stirling. Svižná výpravná píseň k tomuto velkofilmu je plná irských rytmů a zasněných nejzajímavějších záběrů z filmu z dílny Walt Disney.

Fenomén Hra o trůny: TOP 10 nejlepších coververzí skladeb ze seriálu, přispěli Sigur Rós i Lindsey Stirling


PAULIE GARAND
A JEHO ŽLUTÝ BOURÁK

První singl Play z chystané nové desky, která se na našich pultech objeví příští rok, má na starosti rapper Paulie Garand. Není žádným nováčkem na hudební scéně, už má na svém kontě několik alb a projektů včetně BPM s Lipem. Má i svoji vlastní oděvní a designovou značku. Jedná se o klasický rappový klip plný hezkých děvčat a chlapů "tvrďáků", kteří tráví svůj volný čas "poflakováním". Klip se natáčel na Liberecku, konkrétně na letišti v Mimoni a v Hamru na Jezeře. Stoprocentně nepřehlédnete výrazné indiánské čelenky.

PLACEBO DO VÍRU OBSKURNÍCH BOŽSTEV

Placebo letos opustí svět náctiletých a oslaví své dvacetiny. Své fanoušky odmění hned několikrát. V říjnu vyjde best off album s názvem  A Place For Us To Dream, a navíc připravují nabitou šňůru, která se nevyhne ani Česku! Kromě toho jako bonus vydali nový song s názvem Jesus' Son a doprovodili ho i klipem. V něm kapele sekunduje tlupa pozoruhodných šamanů.

vložte odkaz, text nemažte

HOLDEN SE OBULI DO ČEŠTINY A VZÝVAJÍ JARO

Kapela Holden, která nese jméno po hrdinovi z románu Kdo chytá v žitě, se zbavila svého příjmení Caulfield a svoji tvorbu přesunula do rodného jazyka. Prvním singlem z připravované desky je song Nesmíš se zlobit, který je přímo esencí pozitivní energie. Stejně jako i klip, jenž ho doprovází.  Proč čeština?"Už jsme byli unavení z českých kapel, co zpívají anglicky a moc jim to nejde. Byli jsme jedni z nich a už tam patřit nechceme," komentuje změnu frontman Martyn.

BEN CRISTOVAO OSLAVUJE LÉTO A ŽENY

Ben Cristovao se s tím nemaže a poselství své skladby Penny servíruje pěkně explicitně. Radujte se, pijte drinky, užívejte slunce a kochejte se krásami protějšků. Proč? Protože času je málo a Ben Cristovao s ním rozhodně neplýtvá. Vždyť si celý snímek vystačí jen sám se sebou, atmosférou pláže a malinkým skateboardem alias penny boardem.

VIDEO: Ben Cristovao obdivuje Pure Girl. Novou desku právě dokončuje

COLDPLAY S HLAVOU V OBLACÍCH

Coldplay před necelým rokem vydali desku a na světě je další povedený klip. Tentokrát nečekejte žádnou pompézní a vypiplanou produkci. Nyní Coldplay sází na atmosféru a emoce, které budí jedno mexické město, co nechybělo v kalendáři jejich turné. 

TOVE LO KRÁSNÁ I DĚSIVÁ

Po prvních okamžicích nového klipu zpěvačky Tove Lo si možná řeknete: "No jo, další nádhera, co se jen tak nakrucuje." Nakrucuje, to ano. Svůdné pohyby ale doplňuje děsivostí, strachem a živelností. Nechybí mrtvoly v prosklené rakvi nebo hořící pokoj zapadlého motelu. Kdepak večírky a showbyznys.

text: Hana Bukáčková a David Stoklas

Témata: Frances, Felix Jaehn, Lindsey Stirling, Paulie Garand, Placebo, Holden, Ben Cristovao, Coldplay, Tove Lo

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít