VIDEO: Good Work dali lidové hudbě moderní kabát. Klipem nás zavádí do Beskyd

Vydáno 28.01.2019 | autor: redakce

Good Work, kteří vznikli na jaře 1996 v Odrách a pod současným názvem vystupují čtyři roky, představují novinku Od samého rána. Jsou v ní patrné prvky lidové hudby, popu i dance music. 

VIDEO: Good Work dali lidové hudbě moderní kabát. Klipem nás zavádí do Beskyd VIDEO: Good Work dali lidové hudbě moderní kabát. Klipem nás zavádí do Beskyd

Good Work jsou zhruba třicetičlennou skupinou. Kromě žánrů je jejím specifikem i to, že je stále otevřena novým členům. Typickým znakem je multižánrové pojetí hudby a propojení se současným popem. Formace má na svém kontě již šest studiových alb, ještě pod původním názvem Paprsky. 

Příběh písně Od samého rána vypráví o dvou mladých lidech a jejich svatebním dni. Děj je zasazen do prostředí Beskyd, na poutní místo Prašivá, oslavuje lásku, oddanost, rodinu, manželství a věrnost. "Do písně jsme zasadili vše, co nás charakterizuje. Současná popová hudba a folklórní kořeny našich členů udávají směr klipu," uvedl Jiří Jakubík, vedoucí skupiny.

Ta ve videoklipu skloubila tradice s moderním světem, což dokazuje i příběh z třídenního natáčení, při kterém se zranila ústřední postava, nevěsta v mustangu Maruška, kterou trefil dron do ruky. "Kromě krví potřísněného auta a kroje se naštěstí nic vážného nestalo. Spoustu srandy si při natáčení užil celý štáb, který se bavil pohledy kolemjdoucích. Ne každý den potkáte na benzínového pumpě mladíka v kroji, jak vystupuje z mustangu," dodal Jakubík.

"Chceme přiblížit naši hudbu široké veřejnosti. V Česku je naše hudba spíše neznámá. Posluchači, kteří mají mezi oblíbenými třeba skupinu U2, často ani netuší, že se jedná o kapelu s duchovními texty. Ačkoliv se to na první pohled nemusí každému zdát, věřím, že právě píseň Od samého rána se může vrýt všem mladým posluchačům do paměti a stát se tak hitem," dodává Jakubík. Základ kapely tvoří šest muzikantů, které doplňuje smyčcové kvarteto a početné vokály. Postupně se dle možností rozšiřuje o další desítky hudebníků.TZ, foto archiv

Témata: Good Work, pop, gospel, Beskydy

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít
[banner1]