VIDEO: Megaphone chtějí novým singlem zaujmout v různých jazycích. Zpívají i norsky

Vydáno 05.10.2017 | autor: Hana Bukáčková

Funk-popová kapela Megaphone vydala singl Lumber, k němuž natočila originální video s mezinárodním přesahem. Potěší tak nejen české fanoušky, zároveň chce dobýt srdce posluchačů za hranicemi České republiky. 

VIDEO: Megaphone chtějí novým singlem zaujmout v různých jazycích. Zpívají i norsky VIDEO: Megaphone chtějí novým singlem zaujmout v různých jazycích. Zpívají i norsky

Nový singl a klip totiž tato pražská partička natočila v několika světových jazycích. Kromě "standardní" angličtiny se jedná například o norštinu. Znáte nějakou jinou českou kapelu zpívající norsky? Videoklip jim před několika dny pokřtili Wohnout.

LIVE: Megaphone pokřtili v La Loce "šmírácký" klip, podívejte se na něj v premiéře

Jedinečný nápad z dílny mezinárodního týmu

Ihned po natočení singlu Lumber na jaře tohoto roku se Megaphone pustil do přípravy dalšího z jejich videoklipů. Shodou náhod si písnička našla cestu k talentovaným kreativcům z Norska Fabianu Bjørne-Larsenovi a Camille Antoinette Bøghové.

Nastupující hvězda festivalů Megaphone: Kdo má nedostatek energie, ať přijde do kotle pod naše pódium!

Píseň norské duo oslovila natolik, že začali okamžitě vymýšlet koncept videoklipu. Ten zprostředkovává pohled na muže, jenž sice není na první pohled atraktivní, v očích diváka se ale díky sebevědomí a odhodlání postupně stává alfa samcem. V samotném finále klipu se dočkáme i překvapivého zvratu.

Režie se ujal Jakub Křen, mezinárodní tým filmařů doplnil německý kameraman Tim Spreng a protagonista hlavní role, James Beaumont z Anglie. Právě toto multikulturní myšlení vnuklo kapele unikátní nápad. "Chtěli jsme vzdát holt našim kreativcům a zároveň se trošku odlišit. Klip Lumber jsme kromě angličtiny vyprodukovali i v norštině, včetně originální studiové nahrávky," doplňuje frontman kapely Bohumil Sláma.

Megaphone tento týden vstupují s videoklipem na českou i norskou hudební scénu a mají s projektem velké plány. Již nyní se připravují další jazykové variace, kterými si chtějí Megaphone podmanit Evropu.

Text: Hana Bukáčková

Témata: Megaphone, Lumber, Wohnout, Ekompilace

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít