VIDEO: Radiohead promluvili ze tmy a přinášejí mrazivě tajemný animák

Vydáno 04.05.2016 | autor: David Stoklas

Britští kytaroví podivíni a notoričtí experimentátoři Radiohead si detaily o nové desce zatím nechávají pro sebe. Humbuk kolem ní ale dělají pořádný. Na jejich dočasné zmizení ze sociálních nyní navázali novým videoklipem, který je ukázkově děsivý.

VIDEO: Radiohead promluvili ze tmy a přinášejí mrazivě tajemný animák Radiohead patří k nejosobitějším ostrovním kapelám

Název singlu Burn The Witch není pro fanoušky Radiohead žádnou novinkou. Tato fráze se objevila už na přebalu desky Hail To The Thief. Internetem dokonce kolovalo něco, co se nápadně podobalo textu písně.

VIDEO: Courtney Love si zazpívala Creep od Radiohead. Jak to dopadlo?

Videoklip vypráví příběh jednoho zvláštního městečka, jehož obyvatelé našli zálibu v okultismu, ale naoko se snaží působit naprosto normálně. Návštěvník této zvláštní komunity už od začátku tak trochu tuší, že něco není v pořádku a pomalu směřuje k děsivému konci. Celý příběh je inspirovaný klasickým britským hororovým filmem z roku 1973 Proutěný muž. Vizuál svým animovaným stylem připomíná spíš dětskou pohádku. O to děsivěji ale v doprovodu skřípavých smyčců nakonec působí.

Radiohead na internetu zmizeli. Vypadá to, že nové album vyjde každým dnem

Zatím poslední album Radiohead King Of A Limbs vyšlo před pěti lety. Ohledně jejich nadcházející deváté řadovky zatím žádné bližší informace nejsou známy, všeobecně se ale předpokládá, že vyjde již velmi brzy. 

vložte odkaz, text nemažte

David Stoklas

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít