VIDEO: Tichá dohoda si půjčila skladbu Chemical Brothers a oslavuje hippies

Vydáno 29.10.2015 | autor: redakce

Nový videoklip Tiché dohody ke skladbě Setting Sun (původně od Chemical Brothers) z alba Kladno Manchester je plný odkazů na hnutí hippies a undergroundu. Deska vyjde 2. listopadu i na vinylu, poté bude pokřtěna. 

VIDEO: Tichá dohoda si půjčila skladbu Chemical Brothers a oslavuje hippies Tichá dohoda si půjčila skladbu Chemical Brothers a oslavuje hippies

Ústřední postavou klipu je "psychedelický guru“, kterého ztvárnil Jaroslav Havelka, známá postavička českého undergroundu. Jeho prostřednictvím se účastníci večírku přenáší někam do roku 1969 a zažívají psychedelický mejdan zcela v duchu Formanovského pojetí muzikálu Hair.  Tichá dohoda na sebe bere podobu květinové kapely. V kostýmové nadsázce někomu možná připomene i legendární propagandistickou zemanovku "Bič boží“. Vedle dobových kostýmů, rekvizit jako lávové lampy či mikrofonu, na který zpívali PPU, účinkuje v klipu i bílý králík – symbol a narážka na nejslavnější psychedelickou skladbu všech dob – White Rabbit od Jefferson Airplane.

Tichá dohoda vydá album Kladno Manchester na vinylu. Pokřtí ho dvakrát

Speciálním hostem klipu je mladá písničkářka Adéla Jonášová, dcera známé folkové zpěvačky Pavlíny Jíšové. Adéla v úvodu hraje a zpívá největší hit Tiché dohody Večírek osamělých srdcí z jejího posledního řadového alba z roku 1997. Tato skladba a její civilní prezentace v úvodu vytváří link mezi starší a novou tvorbou skupiny a zároveň rámec stylizace klipu a časového posunu mimo realitu.

Album Kladno Manchester, originální coververze skupin manchesterské scény, vyšlo 13. dubna na CD a 2. listopadu bude následovat i ve vinylové verzi. Skupina pokřtí album 11. listopadu v pražské Malostranské besedě a o dva dny později na Kladně v klubu Auto Da Fé. Potom se vydá i na klubové na miniturné.

tz, jm

3,50

čtenáři

hlasuj
zavřít