Chemical Brothers budou hlavní hvězdou příštího Metronome festivalu

Vydáno 14.12.2017 | autor: redakce

Britští The Chemical Brothers jsou další ohlášenou hvězdou třetího ročníku Metronome Festivalu Prague. Ten se uskuteční na pražském Výstavišti ve dnech 22. - 23. června 2018.

Chemical Brothers budou hlavní hvězdou příštího Metronome festivalu Chemical Brothers budou hlavní hvězdou příštího Metronome festivalu

"The Chemical Brothers jsou jedněmi z nejvýznamnějších vizionářů elektronické hudby posledního čtvrtstoletí. O jejich postavení na hudební scéně svědčí to, že šest z jejich alb dosáhlo první příčky britského žebříčku a že jsou držiteli čtyř cen Grammy," říká programová ředitelka festivalu Barbora Šubrtová. 

TOP 10 vystoupení Metronome festivalu mimo headlinerů: Young Fathers, Ester Rada nebo jazzová Ewa Farna

Do Prahy se The Chemical Brothers vracejí po dlouhých jedenácti letech, poprvé a zatím naposledy hráli v srpnu 2007 ve sportovní hale na Výstavišti. Od té doby dvojice Toma Rowlandse a Eda Simonse, jež debutovala v polovině 90. let albem Exit Planet Dust, které pro ni bylo vstupenkou do hudební první ligy, stačila vydat dvě další vysoce ceněná alba, natočit hudbu k několika filmům (Hanna, The Hunger Games) a vystoupit na řadě největších festivalových pódií světa (Glastonbury, Sónar či Roskilde).

Pro vystoupení The Chemical Brothers bude Metronome Festival Prague ideálním prostředím. "The Chemical Brothers budou zakončovat program na hlavní scéně, takže se diváci a všichni fanoušci elektronické hudby mohou těšit na výjimečnou vizuální live show, kterou na Metronome festivalu ještě nezažili a kterou jsou koncerty této dvojice pověstné. Já osobně jsem je viděla v roce 2015 na festivalu Glastonbury a byl jeden z nejsilnějších hudebních zážitků vůbec. Jsem ráda, že ho můžeme zprostředkovat i návštěvníkům festivalu Metronome," dodává Barbora Šubrtová.Metronome Festival Prague 2018 postupně oznamuje svůj program. Ze zahraničních hostů zveřejnil v minulých týdnech jména Toma Odella, Johna Calea s průřezem celou kariérou od The Velvet Underground až po své sólové novinky či Faithless DJ Setu, z domácích interpretů speciální celovečerní program ke 30. výročí založení kapely Tata Bojs, ve kterém jako hosté vystoupí také Zrní, Umakart a Midi Lidi.

"Nyní jsou k dispozici také limitované série vstupenek na festival jak samostatných, tak ve vánočních balíčcích spolu s gramofonovými deskami, například od interpretů jako jsou Sting, Iggy Pop nebo třeba Tata Bojs a Zrní," vyjmenovává možnosti ředitel festivalu David Gaydečka. "Kromě toho ti nejrychlejší příznivci nového festivalu získají ke vstupenkám dárek ve formě překvapení, jako je tričko, taška nebo mnoho dalšího a ke každému nákupu se vstupenkou posíláme ještě placku," dodává.

tz, jm

Témata: Metronome festival, Chemical Brothers, festivaly 2018

zavřít