VIDEO: Vypsaná Fixa hlásí, že čas je Trpaslík. Nové album vyjde na jaře

Vydáno 14.10.2016 | autor: redakce

Poslední studiové album Vypsané fiXy Krásný smutný den vyšlo už téměř před třemi lety. Na jaro příštího roku chystá kapela novinku tajemně avizovanou zkratkou VNH. První ochutnávkou je píseň Trpaslík.

VIDEO: Vypsaná Fixa hlásí, že čas je Trpaslík. Nové album vyjde na jaře Vypsaná Fixa připravuje nové album. Foto: Daniel Oravec

Pardubická čtyřka se do studia Jámor, kde vzniklo i jejich předchozí album, vrátila již v červnu tohoto roku a natočila zde dvě zbrusu nové písně, které se na novince objeví. Jednou z nich je výše zmíněná skladba, která má v těchto dnech svou premiéru. Videoklip k ní natočil Martin Přívratský z Tomorrow Creative. 

Dobřanský Radbuza fest: Fanoušky zahřáli Vypsaná Fixa, Sabina Křováková nebo ISUA

"Je pravda, že jsme materiál na nové album měli připravený poměrně v předstihu, a tak nám nic nebránilo se svěřit opět do rukou Ondřeje Ježka a natočit u něj ve studiu první dvě věci," říká frontman kapely Márdi. "Následně jsme se rozhodli vypustit do světa Trpaslíka a dokonce se nám povedlo natočit i klip, což je na naši partu neuvěřitelný výkon," říká s úsměvem ještě Márdi.

vložte odkaz, text nemažte

Nahrávání alba bude pokračovat během října, kdy kapela pod vedením producenta Ježka zvolila trochu odlišný způsob, a tak se zastaví na dalších čtyřech místech. První nahrávání proběhlo v Ústí nad Labem, tento týden se přesouvá do Broumova, bude následovat Zlín a vše skončí na Seči ve studiu Benas, kde Fixa pravidelně připravuje nahrávky na svá alba. "Vše zatím probíhá nadstandartně dobře, místa, která jsme navštívili, měly a doufáme, že i nadále budou mít moc hezký genius loci. Máme nahráno pět věcí a rozhodně nehrozí, že bychom někde dostali ponorku z toho, že jsme pořád na jednom místě," dodává Márdi.

Živě je možné si skupinu poslechnout na společném turné s Visacím zámkem (KULTTOUR 2), které začíná 27. října. Novou desku představí kapela 10. března i na vyhlášení hudebních cen Žebřík, kde bude jedním z koncertních hostů. 

tz, jm, foto: Daniel Oravec (studiové), Tomáš Vlach (koncertní)

Témata: Vypsaná Fixa, Márdi, Visací zámek, nová alba

3,50

čtenáři

hlasuj
zavřít