LIVE: Rolničky rozdupány aneb Vánoční koncert Vypsané fixy

Vydáno 21.12.2016 | autor: redakce

Z narvaného nákupáku hurá do narvaného klubu. Jenže tady neřvaly děti a nestrkali se důchodci. Tady řádili fanoušci Vypsané fixy. V pražském Lucerna Music Baru se odehrálo vánoční vystoupení pardubické stálice. A kdo chyběl, nechť lituje. Anebo ať jde v lednu na další koncert, protože Vypsaná fixa dělá to, co umí. A umí to náramně.

LIVE: Rolničky rozdupány aneb Vánoční koncert Vypsané fixy Rolničky rozdupány aneb Vánoční koncert Vypsané fixy


VYPSANÁ FIXA

LUCERNA MUSIC BAR, PRAHA
20. 12. 2016


Po roce Vánoce a stejně tak tradiční vánoční koncert Vypsané fixy v Lucerna Music Baru. Jeden z těch milejších rituálů před Vánoci, který se nemůže nechat ujít žádný skalní fanda pardubické party. A taky že nenechal. Úterní večer byl vyprodaný už daleko dopředu a na sociálních sítích se objevovaly další  poptávky. Kdo neměl koupený lístek, měl smůlu. Lucerna Music Bar tak byl narvaný k prasknutí a to se před vchodem táhla ještě dlouhá fronta. Vypsaná Fixa na sebe naštěstí nenechala dlouho čekat a odpálila koncert netradičním úvodem v podobě písničky Benzínka, kdy se sám Márdi předtstavil jako předkapela. záhy ho doplnili ostatní. Ale už to předznamenávalo vydařený průlet celou diskografií kapely. Nechyběly věci z počáteční tvorby, jako Stereoid nebo 1982, ani ty z posledního alba Krásný smutný den, dokonce i Karma je Mike Tyson.

FOTOREPORT: Vypsaná Fixa v LMB: Vánoční drogový večírek party ze San Piega byl opět výtečný!

Publikum bylo prakticky okamžitě ve varu a tím se i zvyšovala teplota vzduchu v sále. To však nevadilo ani fanouškům, ani kapele. Na pódiu se odehrával tradiční obrázek - bubeník Pítrs si koncert užíval a horko zaléval VÍNEM, baskytarista Mejn svěže doplňoval backvokály, kytarista Mejla prokládal cigárko s pohráváním si s podlahovými efekty a zpěvák Márdi sál a zároveň vysílal pozitivní energii. Zkrátka v pražském Lucerna Music Baru probíhala rock'n'rollová symbióza.

UKÁZKA Z NOVÉHO ALBA CHYBĚLA

Ať to byly skladby Dezolát, Čtyři slunce nebo Bubetka, většina fanoušků znala texty perfektně. A na to se spolehl i Márdi, který ve skvělé spolupráci hecoval dav ke zpívání. Na co však nedošlo, byla nejnovější písnička Trpaslík, kterou Vypsaná Fixa vypustila teprve letos na podzim a která by neměla chybět na zbrusu novém albu, jehož pracovní název je zatím VNH. Jeho zajímavostí má být hned několik zcela odlišných nahrávacích míst, kde jednotlivé skladby vznikaly.

vložte odkaz, text nemažte

V řadě už osmá studiová nahrávka má vyjít v lednu. Na to vzápětí navazují šňůrou po českých, moravských i slovenských klubech, ve kterých novinku hodlají pokřtít. Nejeden fanoušek je tak zvědavý, kam se "Fixa'' posune. Co se týče Trpaslíka, sama kapela ji prohlásila za nejhůře přijatou písničku v jejich historii. Ve skutečnosti jsou názory dosti rozličné. Možná právě proto na ni nedošlo.

Ale zpět do Lucerny, kde už kolabuje i teploměr. Na rozdíl od něj ale mají fanoušci čím dál více energie. A jako tradičně na tradičním vánočním koncertě Vypsané Fixy dochází i na stage diving - publikem bohužel milován i nenáviděn. Atmosféru v sále si pochválil i Márdi, který na pódiu zůstal sám s písní Antidepresivní rybička. Po kratičké pauze, kdy fanoušci kvíleli přídavek a přitom si "vypsaná čtveřice'' musela jen odskočit, to celý sál rozjel skoro do roztrhání těla. Strop music baru se rosil, hlasy sílily a nálada byla hmatatelná.

Nakonec byl přídavek ještě jeden a dav si užil písně jako Detaily nebo Mažoretka. Vánoční večírek s Vypsanou fixou byl zkrátka parádní. Kdo se chtěl odreagovat od vánočního shonu, ten tu našel skvělou příležitost. Obavy z nové desky jsou vlastně zbytečné, protože i kdyby u nějaké písničky tahle parta ujela, na koncertech to jistě dožene.

Vypsaná Fixa vystoupí také na vyhlášení hudebních cen Žebřík 10. března v Plzni. 

Seznam koncertů jaro 2017:
27. 1. Frýdek-Místek Stoun
28. 1. Vroutek Zkušebna
3. 3. Krnov Kofola
4. 3. Prostějov Apollo 13
10. 3. Plzeň DEPO (Hudební ceny Žebřík)
11. 3. Pardubice Žlutý pes
15. 3. Praha Akropole
17. 3. Ratibořské Hory KD
18. 3. Bratislava Randál
24. 3. Litomyšl Kotelna
25. 3. Pec pod Sněžkou KlonDike
7. 4. Český Krumlov Fabrička
8. 4. Jihlava Soul

text: Jan Mareš, foto: Marek Holoubek

Témata: Vypsaná Fixa, Márdi, vánoční koncerty

4,50

čtenáři

hlasuj

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Monkey Business v lomu Velká Amerika
zavřít