VIDEOPREMIÉRA: Vypsaná fixa rozběhala své Kouřící miminko

Vydáno 10.11.2022 | autor: redakce

Kouřící miminko přinutilo Michala Daleckého, Adélu Elbel a Vandu Chaloupkovou naběhat během jednoho dne dvacet kilometrů a Lukáš Pavlásek u toho nenechal nikoho padnout žízní. Vznikl tak nový klip Vypsané fiXy k písni Kouřící miminko. Jde o svižnou skladbu z alba Kusy radosti, které Fixa vydala v květnu.

VIDEOPREMIÉRA: Vypsaná fixa rozběhala své Kouřící miminko VIDEOPREMIÉRA: Vypsaná fixa rozběhala své Kouřící miminko

Playlisty streamovacích služeb, kde píseň Kouřící miminko boduje, tak trochu předurčily námět na vizuální ztvárnění oblíbené písničky. Jako lokace pro klip byly vybrány Pardubice. Aby domovské město Vypsané fiXy bylo co nejprázdnější, byl zvolen termín, kdy se běžela Velká Pardubická. Většina lidí tak byla buď na závodišti, nebo sledovala dostih doma u televize. Město bylo volné pro běžecké výkony obsazených herců.

Vyhraj vstupenky na turné Vypsané fiXy a LP Kusy radosti

Natáčení klipu bylo původně plánované na dva až tři dny, ale protože se nedařilo sladit časový plán herců, režiséra Martina Přívratského napadlo použít speciální 360° kameru, která netočí jedním směrem, ale na všechny strany. Tím se podařilo získat více záběrů a klip se tak stihl natočit za pouhý jeden den.

Michal Dalecký se na roli poctivě připravoval a měsíc před natáčením chodil každý den běhat. Na scény s pitím alkoholu se připravoval jen teoreticky, protože je abstinent. Jak se na svůj výkon připravovaly herečky Adéla Elbel a Vanda Chaloupková, není známo. Jistě jim ale při natáčení náročných scén pomohl Lukáš Pavlásek, který stačil během dne vystřídat sedm různých kostýmů a hlavně občerstvit všechny zúčastněné běžce.

Nápad obsadit Pavláska do sedmirole barmana vznikl na festivalu ve Slavonicích, kde se potkal s Přívratským na večírku. Náhodou oba s sebou měli kytaru, trochu improvizovaně si spolu zahráli a po několika písních se Martin Lukáše zeptal, jestli by nechtěl účinkovat ve videoklipu Vypsané fiXy. Tomu se nápad líbil a souhlasil. Ostatní herce pak už nebylo těžké přesvědčit, protože kdo by si nechtěl zahrát s Lukášem Pavláskem v klipu Vypsané fiXy a hlavně si u toho pořádně společně zaběhat?   

ROZHOVOR | Márdi (Vypsaná fiXa): Koncert je nejlepší svetr

„Kouřící miminko je svižná, lehce bláznivá píseň a běh coby hybný leitmotiv k ní skvěle sedí. Dokonce mi celkem dost lidí sdělilo, že si tuhle píseň přidává do svého hudebního běžeckého playlistu. A tak se mi režisérův nápad hned od začátku líbil, protože jsem si vzpomněl přesně na tuhle zpětnou vazbu. Skvělé bylo i to, že klip se točil takříkajíc na domácí půdě, takže je to i určitý hold Pardubicím a třeba tím podpoříme turistický zájem o naše město. Ostatně všichni herci se shodli, že je Pardubice příjemně vizuálně překvapily a že vůbec nečekali, že je to u nás takhle pěkný. Navíc nám dokonale vyšlo i počasí a vše se podařilo natočit za jediný den," říká frontman sestavy, zpívající kytarista Márdi.

Jestli si po zhlédnutí nového klipu Kouřící miminko také půjdete zaběhat, to kapela ponechává na svobodné vůli každého z vás, ale určitě zve na zbývající část koncertního turné Kusy radosti a hlavně na vrchol celé koncertní sezóny. Nadmíru úspěšný rok totiž Vypsaná fixa zakončí brutálním finišem ve velkém stylu, k čemuž dojde 22. 12. 2022 ve velkém sálu pražské Lucerny.

KUSY RADOSTI tour
11. 11. Dobříš – KD
19. 11. Vídeň – KD
25. 11. České Budějovice – Fabrika
26. 11. České Budějovice – Fabrika
22. 12. Praha – Palác Lucerna – velký sál

Vypsaná fixa bude také jedním z hlavních koncertních hostů vyhlášení Hudebních cen Žebřík - 31. března v DEPO2015 v Plzni. Zvýhodněný předprodej běží v síti Ticketlive

TZ, foto: Martin Přívratský
Témata: Vypsaná fiXa, Kouřící miminko, Kusy radosti, Márdi, Lukáš Pavlásek

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít