VIDEOPREMIÉRA: John Wolfhooker nejsou ztraceni ani zapomenuti. Vydali klip k singlu Lost and Forgotten

Vydáno 20.11.2020 | autor: redakce

John Wolfhooker utopili emotivní klip v dešti. Lost and Forgotten hrála podle československého kvartetu původně ozvuky Pink Floyd, ostrým kytarám se ale kapela neubránila. Jedná se o další singl z alba 313, se kterým John Wolfhooker soutěží v Anketě Žebřík.

VIDEOPREMIÉRA: John Wolfhooker nejsou ztraceni ani zapomenuti. Vydali klip k singlu Lost and Forgotten VIDEOPREMIÉRA: John Wolfhooker nejsou ztraceni ani zapomenuti. Vydali klip k singlu Lost and Forgotten

„Tři dny jsme čekali na déšť," vzpomíná frontman Martin Čupka na promočené záběry lemující celý klip. Na několik záběrů si kapela pozvala na pomoc začínající zpěvačku a modelku Sáru Novotnou.

VIDEOROZHOVOR | John Wolfhooker: 313 je nové 666

Celá skladba je introspektivním pohledem na bolestivé ukončení první lásky, lze ji však interpretovat různými způsoby. „Jedinou možností, jak se dostat z nepříjemného psychického rozpoložení, je občas muzika,“ vysvětluje Čupka, jak se kapela tiší své démony.

Vizuálního zpracování se ujal Riko Čeko, který pro John Wolfhooker už v minulosti natočil videoklip Monalisa. Ačkoliv se Riko věnuje převážně rapovým či trapovým videím, John Wolfhooker ze spolupráce opět vyždímali maximum.

Zvuk nahrávky zůstal jako vždy v produkci samotné kapely. Mix instrumentální části měl pak na starost kytarista Rony Janeček, o vokální část se postaral baskytarista Filip Vlček. 

„Celý song se ze začátku ubíral k výrazu, který nám vzdáleně připomínal Pink Floyd nebo něco takového, nakonec jsme se ale opět neudrželi a přidali alespoň jednu pasáž s těžkými kytarami. Snad se nám jednou konečně podaří udělat vytvořit popovou skladbu,“ směje se bubeník Adrian Janeček.

Aktuálně John Wolfhooker pracují na novém materiálu, který by měl zachytit ohmatávání dosud neprobádaných vod rocku a metalu. S vydáváním kapela zatím nepospíchá, nicméně vystoupí na slavnostním předávání hudebních cen Anketa Žebřík, které se uskuteční 19. března 2021 v plzeňské hale Depo2015.

TZ, foto: John Wolfhooker
Témata: John Wolfhooker, Martin Čupka, Riko Čeko, Sára Novotná, Anketa Žebřík

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít