VIDEOPREMIÉRA: Nová kapela The Dog Fight nás provede zrozením lidstva i koncem světa

Vydáno 25.05.2017 | autor: redakce

Zažijte příběh tohoto světa od úsvitu časů až do konce světa v pár minutách. Přesně to vám nabízí debutový singl The End Of The World nové kapely The Dog Fight. Vtipně animovaný videoklip od Chrise Chirica začíná velkým třeskem a provází od zrozením lidstva až k zániku celého světa, vedoucího k novým začátkům. Celá píseň je cynickým pohledem na moderní dobu, avšak s refrénem plným naděje.

VIDEOPREMIÉRA: Nová kapela The Dog Fight nás provede zrozením lidstva i koncem světa Nová kapela The Dog Fight nás provede zrozením lidstva i koncem světa. Foto: Tranzistor

Srdcem v Česku tvořící kapely The Dog Fight jsou tři muzikanti - Ian Kelosky (USA), Guy Bennett (UK) a Matt Petrarca (USA), kteří se potkali v Praze a sdílejí společnou představu o tom, jaký by svět mohl být místem. Skupinu doplňují čeští muzikanti - Jiří Durovič na baskytaru a Marcel Kroulík na bicí. Kapela spojuje rozličné hudebníky, kteří společně vytvořili zajímavé a chytlavé písně.

TOP 13 domácích objevů roku 2016: Maella, Mikolas Josef, dné, David Stypka, Role a další talenty

The End of the World je vyústěním této spolupráce. Text chytlavé písně, která si v lecčem nezadá s klasickými hity 60. a 70. let, pojednává o překotných časech a zranitelnosti světa, ve kterém žijeme. Nezapomenutelné harmonie zpěvů, grunge kytary a silný refrén - to všechno je nový singl The Dog Fight.

"Ian Kelosky je multitalentovaný muzikant. Spousta lidí ho zná jako skvělého producenta, teď ale přichází šance slyšet jeho úžasné písně. Společně s talentovanými Guyem Bennetem a Mattem Petrarcou si od The Dog Fight slibuji silné spojení, které si určitě nenechte ujít," říká o nahrávce britský muzikant Justin Lavash.

"Zvuk pravých sedmdesátek je zase zpět!" dodává nadšeně redaktor Radia 1, Zdeněk Lichnavský. The Dog Fight se poprvé živě představí už v pátek 2.června ve vršovickém Café V lese. Singl The End of the Worldvychází 26. května na domácím labelu Tranzistor v distribuci firmy Supraphon.

tz, jm, foto: Tranzistor

Témata: The Dog Fight, The End Of The World, Café V lese, Justin Lavash

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít