VIDEOPREMIÉRA: Podívejte se na Jiskřící dokument z Madridu o vzniku nové desky Zrní

Vydáno 23.07.2017 | autor: redakce

Zrní vydali svoji poslední desku Jiskřící letos posledního března. V lednu se za novým albem vypravili až do Madridu. Z celého procesu nahrávání vznikl čtyřicetiminutový film Jiskřící z Madridu, který dokumentuje zrod Jiskřící. Poprvé byl promítán na Colours Of Ostrava, internetovou premiéru vám přináší iREPORT. 

VIDEOPREMIÉRA: Podívejte se na Jiskřící dokument z Madridu o vzniku nové desky Zrní VIDEOPREMIÉRA: Podívejte se na Jiskřící dokument z Madridu o vzniku nové desky Zrní

S kapelou do Španělska vyrazil také kameraman a režisér Tomáš Bláha, jež měl na starosti natáčení a dokumentování nejen práce ve studiu, ale také celé cesty, chvil odpočinku, radosti, únavy a zábavy. Svým kameramanským okem nás nechává nahlédnout do zákulisí kapely, její intimity v průběhu tvorby nové desky.

BLOG: Honza Unger (Zrní) o klipu Igor Pelech - V krizi pomysli na lidi v ještě větší krizi a přej jim ze srdce všechno dobrý

Vypravečem dokumentu je zpěvák kapely Honza Unger: "Desku jsme odjeli nahrávat do Madridu, dodávkou 2200 kilometrů, i s producenty Jonatánem Pastirčákem a Ondřejem Ježkem. Nápad, odjet někam daleko, vzešel právě od Ondřeje.  Aniž bychom mu cokoli řekli, synchronně s tim, co jsme chtěli. Chtěli jsme totiž, aby tohle natáčení bylo semknutý, aby se zachytila energie toho procesu a deska měla charakteristickou náladu.

vložte odkaz, text nemažte

A taky jsme do toho chtěli vnést nějakou zvukovou změnu. Proto Jonatán, úžasně otevřená hlava, obrovskej talent, kterej dělá elektroniku. I jeho nám doporučil Ondřej. No a v týhle partě, na Ondřejem vymyšlený misi jsme strávili celkem 14 dní, z toho 4 na cestě a 10 nahrávánim. Přes den ve studiu na periferii a v noci společně nahňácaný v malym bytě v jedenáctym patře baráku s výhledem na celej Madrid. Mělo to skvělou atmosféru, jak na táboře, na bojovce, čemuž pomohla i ta dálka a odříznutost od domova. Bylo krásný jarní počasí a bavilo nás to. Sem si jistej, že to z tý desky musí bejt cejtit, třeba ne slyšet, ale někde to tam jistě je."Zrní také chystají křest nové desky Jiskřící, který se uskuteční 11. října ve Foru Karlín. Jedná se o doposud největší samostatný koncert v historii kapely. Představí se zde společně s hosty - Filharmonií Hradec Králové, taneční skupinou Dekkadancers a elektronickým experimentátorem Jonatánem Pastirčákem aka Pjoni (SK). O vizuální podobu koncertu se postará Milan Cais z Tata Bojs.

tz, jm

Témata: Zrní, Jiskřící, Forum Karlín, koncerty

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít