VIDEO: Metal Allegiance tvoří mimořádně hvězdná sestava, Dying Song zvědavost ještě umocňuje

Vydáno 27.10.2015 | autor: redakce

Hlas patří Philu Anselmovi, ale přitom se nejedná o jeho skupinu Down. Píseň Dying Song by mohla mít klidně podtitul Cemetery Gates, Part II. Že by tedy skutečně došlo k obnovení Pantery, o kterém se občas spekuluje, přičemž na post zavražděného Dimebaga Darrella Abbotta je dosazován neméně ikonický kytarista Zakk Wylde? Bohužel nikoliv.

VIDEO: Metal Allegiance tvoří mimořádně hvězdná sestava, Dying Song zvědavost ještě umocňuje Metal Allegiance tvoří mimořádně hvězdná sestava

Skladba je z dílny metalového all star bandu Metal Allegiance. Označení "super skupina“ se v posledních letech šíří hudebním světem rychlostí počítačového viru, takže je pochopitelné, pokud někteří na tyto bombastické promo slogany reagují aktivací vnitřního antiviru a jsou tedy již vůči podobným proklamacím imunní.

TOP 10 podzimních metalových koncertů

Tentokrát zatím vše nasvědčuje tomu, že nepůjde jen o prázdnou frázi. David Ellefson (Megadeth), Mike Portnoy (The Winery Dogs), Alex Skolnick (Testament) a Mark Menghi jsou v drtivé většině zajímavá jména sama o sobě. Pokud se navíc obklopí pěveckou elitou, zvědavost fanoušků oprávněně stoupá. Na albu se kromě Anselma pěvecky podíleli např. Randy Blythe (Lamb Of God), Troy Sanders (Mastodon), Chuck Billy (Testament), Matt Heafy (Trivium), Jamey Jasta (Hatebreed) nebo Cristina Scabbia (Lacuna Coil).

Zubatá s kosou řádí v klipu jako smyslů zbavená. Nicméně se zdá, že padnuvší Smrťák může být symbolem toho, že se vyplatí bojovat a vzepřít se zdánlivě jednoznačně vyhlížejícímu osudu. Těžko říct, zda je to vyloženě důvod k optimismu, protože každá svíčka nakonec přece jen vyhasne.text: Tomáš Rumler

4,50

čtenáři

hlasuj
zavřít