Lady Gaga

Vydáno 07.01.2012 | autor: Dominik Pavliš

Stefani Joanne Angelina Germanotta se narodila 28. března 1986 v New Yorku. Americká písničkářka a producentka italského původu si začala říkat pseudonymem Lady Gaga podle názvu písně sklady skupiny Queen - Radio Gaga.

Její otec vlastní restauraci Joanne Trattoria kousek od Central Parku a její matka Cynthia pracuje v nadaci Born This Way Foundation, kterou sama Lady Gaga založila. Rodiče vždy podporovali její vášeň pro hudbu. Již ve čtyřech letech ji matka přihlásila na hodiny klavíru a talentovaná Stefani již velmi brzy dokázala hrát podle sluchu a své první písně začala skládat už jako male děvče. Matka ji take brala do klubů, kde vystupovala na různých otevřených sessionech.

Krátce po 17 roce, kdy složila maturitu, začala navštěvovat New York University's Tisch School of Arts, na kterou mimo jiné v minulosti chodili i jména jako Woody Allen či Angelina Jolie. Na začátku své kariéry, v létě 2005 nahrála několik písniček s hip-hopovým zpěvákem Grandmaster Melle Mel pro audioknihu a začala zpívat v kapele Stefani Germanotta Band, kterou založila společně s kamarády.

Její hudební kariéra prudce stoupala také díky jejímu velkému talentu. Když v roce 2008 vydala album The Fame, za píseň sing s prostým názvem Just Dance získala první nominaci na cenu Grammy v kategorii Nejlepší taneční nahrávka. Další, všem dobře známý singl Poker Face měl obrovský úspěch a stal se tak nejvíce prodávaným singlem roku 2009.

Mezi zpěvaččiny idoly byly například David Bowie, Elton John či Freddie Mercury. V roce 2015 byla zapsána třinácti výkony v Guinnessově knize rekordů, obdržela šest Cen Grammy, třináct hudebních ocenění MTV a Zlatý glóbus za roli hraběnky v seriálu American Horror Story: Hotel. V roce 2011 se při natáčení videoklipu k songu You and I seznámila s hercem Taylorem Kinneym, se kterým začala chodit. V únoru minulého roku se dokonce zasnoubili, ale v červenci 2016 dvojice oznámila rozchod.

 

Diskografie:

-The Fame (2008)
-The Fame Monster (2009)
-Born This Way (2011)
-ARTPOP (2013)
-Cheek to Cheek (2014)
-Joanne (2016)

Další články interpreta

HITPARÁDY (78.): Lady Gaga po Super Bowlu zatřásla se žebříčky, Čechy omámil objev Rag'N'Bone Man

Rock blog

vydáno 15.02.2017

Málokdy se v české hitparádě stává, aby v singlech i albech vedl ten samý interpret. Ještě méně obvyklejší je, aby jím byl...

VIDEO: Lady Gaga v ujetém klipu John Wayne střílí z podpatků

Video

vydáno 10.02.2017

Na nové desce Joanne se sice Lady Gaga prezentuje hlavně jako seriózní dáma, v klipu k třetímu singlu John Wayne se ale nečekaně...

POST SCRIPTUM (77): Lady Gaga předvedla na Super Bowlu famózní show. Podle některých byla ale moc "tlustá"

Rock blog

vydáno 09.02.2017

Severoamerická národní fotbalová liga má za sebou svůj finálový Super Bowl. V rámci jeho poločasové show letos vystoupila Lady Gaga .

HITPARÁDY (77.): Pobouří český albový žebříček zdejší rasisty? Podruhé ho vede černoch The Weeknd

Rock blog

vydáno 18.01.2017

Český rasista těžký život má. Lidl mu ve svém letáku ukazuje černošského modela, a aby toho nebylo málo, muž tmavé pleti už se na...

zavřít

Při poskytování služeb na těchto stránkách nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie na těchto stránkách. Další informace naleznete zde. Rozumím