AUDIO: Znovuzrozená Enya dává opět prostor ke snění

Vydáno 13.10.2015 | autor: redakce

Pro někoho hudba pro babičky, pro druhé probuzení nostalgie. Irská dáma Enya se po dlouhých sedmi letech vrací s comebackovým singlem Echoes In Rain a zároveň s premiérou písně oznámila na 20. listopad novou desku s názvem Dark Sky Island.

 

AUDIO: Znovuzrozená Enya dává opět prostor ke snění Enya vydá novou desku po dlouhých 7 letech

O Enye bylo naposledy výrazně slyšet při tvorbě titulní skladby pro první díl Pána prstenů. V roce 2008 pak přišla se zimně laděnou deskou And Winter Came a celou kariéru završila o rok později Best Ofkou. Skoro dekádu o ní nikdo nic neslyšel a mohlo se zdát, že již navždy zůstane zavřena na svém hradě u Dublinu. Přitom tam pomalu a polehounku chystala svůj velenávrat.

Pokud jste ale čekali něco nového, budete silně zklamaní. Enya si jede pořád to svoje. Stejné nástroje, stejná melodie, stejné backvokály a stejná zasněná nálada. Na druhou stranu fanoušci od ní snad ani nic jiného nečekali. Pilotní singl Echoes In Rain je zkrátka takový, jaký jsme asi chtěli, aby byl. A to neustále opakující Alleluia Alle-alle Alleluia si už při druhém poslechu sami začnete prozpěvovat.

Společně s premiérou singlu byl odtajněn název, obal i seznam písní nové desky Dark Sky Island, která bude obsahovat 14 kousků v deluxe verzi s následujícím tracklistem: The Humming, So I Could Find My Way, Even in the Shadows, The Forge of the Angels, Echoes in Rain, I Could Never Say Goodbye, Dark Sky Island, Sancta Maria, Astra et Luna, The Loxian Gates, Diamonds on the Water, Solace, Pale Grass Blue, Remember Your Smile.

text: Tomáš Navrátil

 

3,50

čtenáři

hlasuj

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Monkey Business v lomu Velká Amerika SOUTĚŽ: Filmový festival Karlovy Vary 2024
zavřít