Passenger

Vydáno 01.06.1996 | autor: Dominik Pavliš

Passenger Passenger

Celým jménem Michael David Rosenberg se narodil 17. května 1984. Známý je pod pseudonymem Passenger a jedná se o anglického hudebníka, písničkáře a kytaristu. Poté, co se jeho stejnojmenná skupina v roce 2009 rozpadla, rozhodl si toto jméno ponechat pro jeho sólovou tvorbu a kariéru. Proslavil se především jeho nejúspěšnějším hitem Let Her Go, který se vyšplhal na přední příčky hitparád různě po světě. V roce 2014 byla skladba nominována na Brit Awards za britský singl roku a získala ocenění British Academy’s Ivor Novello Award.

Rosenberg se narodil v anglickém Brighton & Hove v East Sussexu anglické matce a anglickému otci Gerardu Rosenbergovi, původem z Vinelandu v New Jersey. Již jako malý se Rosenberg naučil na klasickou kytaru a poté v pubertě, mezi 14 a 15 rokem, začal psát písně. Živil se jako kuchař a svůj volný čas trávil psaním hudby a cvičením na kytaru. V 16 letech se rozhodl opustit školu a začal se naplno věnovat své hudební kariéře a následujících 5 let života strávil jako pouliční muzikant v Anglii a Austrálii. Z pouličního umělce se vypracoval v momentálně velkou hvězdu, která objíždí největší festivaly světa. Stále žije v Brightonu a mimo jiné je fanouškem anglického fotbalového klubu Arsenal.

Jediné album, které vydal se stejnojmennou kapelou se nazývá Wicked Man’s Rest z roku 2007. Následujících 7 alb vydal již jako sólové, z čehož dosud poslední z roku 2016 nese název Young as the Morning Old as the Sea.

 

Diskografie:

Wicked Man's Rest (2007) – s kapelou
Wide Eyes Blind Love (2009)
Divers & Submarines (2010)
Flight of the Crow (2010)
All the Little Lights (2012)
Whispers (2014)
Whispers II (2015)
Young as the Morning Old as the Sea (2016)

 

Další články interpreta

NEJČTENĚJŠÍ

zavřít