LIVE: Písničkářský zázrak Passenger v Praze: Emoce na dosah ruky

Vydáno 03.10.2016 | autor: Matěj Chalupa

Návrat jednoho z nejznámějších a nejúspěšnějších písničkářů současnosti zaznamenal přívětivé ohlasy ze všech stran. Mikea Rosenberga alias Passengera si totiž tuzemské publikum již několikrát stihlo prověřit, a tak vědělo, nač se může těšit. Ať už mělo vystoupení navázat buď na předchozí pražské v klubu SaSaZu nebo na festivalové na Colours of Ostrava, bylo jasné, že se opět bude jednat o skvělý koncert. 

LIVE: Písničkářský zázrak Passenger v Praze: Emoce na dosah ruky Passengerovi publikum zobalo z ruky. Foto: Marek Holoubek


PASSENGER

LUCERNA, PRAHA
2. 10. 2016

Tuto domněnku pak ještě více podtrhl fakt, že se tentokrát nejednalo jen o vystoupení sólové, nýbrž doplněné o doprovodnou kapelu - muzikanty, kteří se za nástroji představili již při nahrávání aktuálního alba Young As The Morning, Old As The Sea.

Passenger v Lucerně: Britský písničkář dobýval česká srdce

A právě z tohoto nového alba bylo během koncertu představeno hned několik stěžejních písní, mezi kterými nechyběly If You Go, Everything, titulní Young As The Morning, Old As The Sea nebo původně půvabný duet s mladou zpěvačkou Birdy - Beautiful Birds.

KRITIKA TRUMPA I COVER JOY DIVISION

Ty pak byly doplněny o ověřené hity Life's for the Living, 27, I Hate, Let Her Go a hlavní část koncertu uzavírající Scare Away The Dark. Závěrečným popěvkem této písně, jenž se jednohlasně ozýval ze všech koutů zaplněných prostor Velkého sálu Lucerny, pak již jen sám dav přivolal kapelu zpět na pódium, aby vyslechl ještě přidanou Home a koncert již tradičně zakončující píseň Holes. Každý týden je setlist koncertu doplněn o jeden cover, předchozí Losing My Religion od R.E.M. nyní nahradil hit Love Will Tear Us Apart, původně z dílny Joy Division.

vložte odkaz, text nemažte

Passenger neváhal odhalit další část svojí duše prostřednictvím emotivních písní z nového alba, neostýchal se však ani vyjádřit svůj nesouhlas s problémy současného světa a otevřeně kritizoval kandidáta na post amerického prezidenta Donalda Trumpa. Nikoho z přítomných však nenechal dlouze se zasnít a poklidnou atmosféru střídavě rozvířil údernými popěvky, k nimž neváhal využít ruce a hlasivky přítomných fanoušků.

I přes velmi hojnou účast tak koncert působil dojmem společného sborového zpěvu několika tisíc duší, které alespoň pro tento večer cítily společně. Podobné spojení se upřímným a nanejvýš sympatickým písničkářům zkrátka daří a i tento večer byl důkazem, že i u nás si může interpret "vychovat" publikum tak, aby na něj na příštím koncertě čekalo a odzpívalo slovo od slova téměř každou píseň.

I díky tomu se k nám zpěvák nepochybně rád vrací a fanoušci se tak již teď určitě mohou těšit na některé z jeho budoucích vystoupení, ať už halové, nebo třeba opět na některém z tuzemských festivalů.Třešnička na pomyslném dortu se zjevila zejména v podobě celý večer narušujícího páru, který si i přes svoje hlasité opilecké výstřelky spolu s křivými pohledy kolemstojících dosyta užil popěvek z písně I Hate "I hate ignorant folks, who pay money to see gigs and talk through every f*cking song". Při svém jásotu textům bohužel asi moc nerozuměli.

text: Matěj Chalupa, foto: Marek Holoubek

Témata: Passenger, Lucerna, folk

5,00

čtenáři

hlasuj
zavřít