TOP 6 videoklipů týdne (121.): Sting má strach o přírodu a DJ Wich vzkazuje: Choďte šeci do p*če!

Vydáno 17.01.2017 | autor: Anna Hejkalová

Další kapitola našeho týdenního klipového seriálu se hemží velkými jmény - patří k nim básník moderní doby Passenger nebo Sting, kterého budeme moci vidět za pár měsíců na vlastní oči. Kapelu Tata Bojs reprezentuje studentský klip, DJ Wich zase boduje se svým kontroverzním klipem i jeho názvem.  

TOP 6 videoklipů týdne (121.): Sting má strach o přírodu a DJ Wich vzkazuje: Choďte šeci do p*če! Passenger v novém klipu poodhaluje přírodní krásy


PASSENGEROVI JEDEN KLIP K PÍSNI EVERYTHING NESTAČÍ

Passenger vydal klip k titulní písni Everything z alba Young as the Morning, Old As The Sea. Pokud máte pocit, že už jste k tomuhle songu nějaký viděli, je zcela správný. V prosinci roku 2015 vydal písničkář klip, kde se věnuje buskingovým aktivitám po Austrálii a Novém Zélandu. Nyní vychází sestřih z jeho loňského výletu na Island plný úžasných záběrů na tamní přírodu.

LIVE: Písničkářský zázrak Passenger v Praze: Emoce na dosah ruky

STING MÁ STRACH O PŘÍRODU

Sting ve svém novém animovaném klipu k písni One Fine Day, kterou nalezneme na albu 57th & 9th, zpracovává své obavy z klimatických změn. V klipu, jehož režisérem se stal James Larese, je zobrazena pouze Stingova zpívající silueta, za kterou se mění barevná pozadí spolu s obrázky zvířat a přírody. Celkový koncept částečně připomíná ručně kreslený klip k písni Love Is The Seventh Wave. Stinga v celé své kráse, a ne jen jeho siluetu, budete moci vidět na letošním Metronome festivalu v Praze.

Sting vystoupí v Praze, je první hvězdou příštího Metronome festivalu

RAKOVICKY SE TENTOKRÁT UCHÝLIL K HIP HOPU

V písni Na plány treba čas se Rakovicky vrací do 90. let, tedy k začátkům své tvorby, kdy ještě hrál v hardcorové kapele Testimony. V té době podle něj hudebníci nebyli tolik komerční jako dnes, nesnažili se tak zalíbit rádiím a neprahli po slávě. Díky tomu z jejich tvorby byla cítit radost z hraní, která se už z dnešních skladeb vytratila. Tento pocit s ním sdílí bratislavské seskupení Dornkappel, jež se postaralo o featuring.

KONTROVERZNÍ DJ WICH

Není to ani měsíc, co vyšlo album Veni, Vidi, Wich, a Wich už nám servíruje v pořadí čtvrtý videoklip. Po Tempu, Jak ocel a One More Time přichází videoklip ke skladbě Choďte šeci do pi*e. Video mají na svědomí Kunes a Michal Nemtuda. Kromě Wiche a Strapa se zde objevuje celá řada známých tváří, a to např. Kazma, Lukáš Pavlásek, Iva Pazderková, Ben Cristovao, Tomáš Touha a spousta dalších.

LIVE: DJ Wich je stále pán

CHAOTICKÝ KLIP OD THE WEEKNDA

Kanaďan The Weeknd nadále pokračuje v propagaci své aktuální desky Starboy. V novém spalujícím klipu Party Monster se to hemží záběry, kdy se účastní závodů automobilů v poušti a kdy sestupuje do drsného tajuplného podsvětí díky femme fatale, kterou hraje Zoe Aggeliki a která ho "ošálí". Je to sen, či skutečnost? Rozluštění je na vás. 

vložte odkaz, text nemažte

TATA BOJS PŘEKVAPILI STUDENTI SVÝM KLIPEM

Pro skupinu celkem nečekaně vznikl klip k písničce Filmařská. Je sice "neoficiální", ale skupina prohlásila, že ji těší, když jejich písničky někoho inspirují k vlastní tvorbě. Klip vznikl jako absolventský projekt v rámci studia Audiovizuální tvorby a divadla na JAMU. Námětu, scénáře a režie se ujal Jakub Podešva, za kamerou stál Marián Medlen a před ní se postavili Rudolf Vodička, který představuje právě kameramana, a Pavlína Summer Taubingerová. Video nám napoví, jak těžký úděl má filmař. 

Tata Bojs a SOČR zvedli diváky ve Foru Karlín ze židlí

Text: Anna Hejkalová, Hana Bukáčková

Témata: Passenger, Sting, Rakovicky, hip hop, Tata Bojs, DJ Wich, The Weeknd

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít