Abraxas dosáhl čtyřicítky. Slaví albovým výběrem i křtem v Rock Café

Vydáno 06.05.2016 | autor: redakce

Abraxas slaví letos už čtyřicáté narozeniny. K této příležitosti připravili fanouškům unikátní dvoudiskový výběr Nekonečný boogie, který již najdete v obchodech. Pokřtí ho 2. června v pražském Rock Café. 

Abraxas dosáhl čtyřicítky. Slaví albovým výběrem i křtem v Rock Café Abraxas těší fanoušky už úctyhodných 40 let

Best of, které je v tomto rozsahu a provedení vlastně vůbec první v diskografii Abraxasu, čítá příznačně 40 skladeb. Začíná instrumentálkami z konce sedmdesátých let a je uzavřeno ukázkami z aktuálního alba vítaně stále vitálního Abraxasu.

SOUTĚŽ o 3 x CD Abraxas

"Zvolil jsem takové písně, o kterých si myslím, že jsou oblíbené. I na základě koncertů, které pravidelně provozujeme. Ač některé z vybraných písní existují i v novějších a zvukově kvalitnějších verzích, nakonec jsem z důvodu větší autentičnosti vybral verze původní, protože je v tom cítit otisk doby, kdy jednotlivé songy vznikly," vysvětluje frontman skupiny Abraxas Slávek Janda, dle čeho vybíral skladby.

NECHYBÍ ŽÁDNÁ Z POLOH KAPELY

Spojením archivních sil Supraphonu, Pantonu, Českého rozhlasu i Slávka Jandy tak vznikla stylově pestrá jízda, vždy ovšem s jasným poznávacím znamením zvuku a hudební filozofie Abraxasu. Písničky z alb Box, Manéž, Šťastnej blázen,Retrospektiva, Sado-Maso, Rituál, Už je to jedno..., Hlava v oblacích a Klid! jsou doplněny singlovými tracky tak, že chronologicky nechybí žádná z podob kapely. S dobově zajímavými příchutěmi, od art rocku přes novou vlnu, funky, disco, latinu či hardcore, až k současnému originálnímu amalgámu toho všeho.

vložte odkaz, text nemažte

Kytarista, zpěvák, skladatel, zakladatel a šéf Abraxasu v rozsáhlém bookletu navíc opatřil všechny vybrané skladby svými komentáři a doplnil několika desítkami fotografií, dokumentujících historii studiovou, pódiovou i soukromou. Najdeme na nich samozřejmě druhou důležitou postavu historie i současnosti Abraxasu zpěváka, textaře a skladatele Miroslava Imricha, ale i celou řadu dalších muzikantů, kteří se za ta léta v Abraxasu objevili. Nechybí ani současná sestava, kterou kromě Jandy a Imricha tvoří  bubeník Eduard Štěpánek a basák Ivan Doležálek.

KŘEST PROBĚHNE V ROCK CAFÉ

Právě v tomto složení se Abraxas představí i ve čtvrtek 2. června v pražském klubu Rock Café, kde se Best of Nekonečný boogie dočká slavnostního křtu. Dle slov Slávka Jandy určitě zazní minimálně jedna skladba z každého období dnes již legendární kapely, takže si na své přijdou jak pamětníci, tak noví fanoušci.

tz, jm, foto: Roman Černý

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Filmový festival Karlovy Vary 2024 SOUTĚŽ: J.A.R. na hradě Kašperk
zavřít