Artrockoví Marillion vezou do Plzně oduševnělou a emotivní hudbu

Vydáno 08.08.2016 | autor: redakce

Britská artrocková skupina Marillion vystoupí 9. srpna v Plzni. Kapela, která během své kariéry vydala už 17 studiových alb, se představí v areálu DEPO2015. 

Artrockoví Marillion vezou do Plzně oduševnělou a emotivní hudbu Marillion se nesmazatelně zapsali do historie britské rockové scény

První  vrcholné období Marillion spadá již do začátku osmdesátých let, kdy s původním zpěvákem Fishem natočili čtyři úspěšná alba obsahující i velké singlové hity Fugazi či Kayleigh. V roce 1988 ale Fish z Marillion odchází a média i fanoušci spekulují o rychlém konci skupiny. Tyto pochyby však brzy rozptýlí příchod nového vokalisty Steva Hoghartha, se kterým se dostavily další úspěchy - napříkald skladba You‘r Gone z alba Marbles z roku 2004 se nečekaně dostala až na místo 7 v britské singlové hitparádě. 

Marillion se po třech letech vracejí do Prahy

Díky silné podpoře svých věrných fanoušků kapela nemusí brát v potaz komerční vlivy či rozhlasové omezení tříminutových písní. MARILLION dosud vydali 17 studiových alb. Podle kritiků jsou plná oduševnělé, emotivní a dojemné hudby.

vložte odkaz, text nemažteKapela přijede do Plzně v sestavě Steve Hogharth – zpěv, Steve Rothery - kytara, Mark Kelly - klávesy, Pete Trewavas - basa a Ian Mosley - bicí. Předprodej vstupenek běží v sítích www.ticketpro.cz, www.ticketstream.cz, www.ticket-art.cz a www.ticketportal.cz, www.eventim.cz, jejich cena je 890 Kč.

tz, jm

Témata: Marillion, Steve Hoghart, Fish, DEPO2015

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Filmový festival Karlovy Vary 2024 SOUTĚŽ: J.A.R. na hradě Kašperk
zavřít