Jiří Ozzy Kubík: Nečekaný odchod zdánlivého pohodáře

Vydáno 13.08.2016 | autor: Hana Bukáčková

Odchod Ozzyho, jak všichni říkali Jiřímu Kubíkovi, patřil k těm nečekaným. Plzeňský rocker, který byl známý jako pořadatel koncertů a autobusových zájezdů na koncerty po celé Evropě, odešel ve věku 54 let ze světa dobrovolně. 

Jiří Ozzy Kubík: Nečekaný odchod zdánlivého pohodáře Jiří Ozzy Kubík: Nečekaný odchod zdánlivého pohodáře

Smrt si říká rock'n'roll (257.) - Jiří Ozzy Kubík

Milovník rockové hudby a uznávaný promotér se narodil v listopadu roku 1961. Už během studia na střední škole dostal svoji přezdívku Ozzy, která se ho držela do konce života. V roce 1989 přišel o práci na oddělení stavebních konstrukcí ve Škodě Plzeň. Po dlouhém přemýšlení dostal nápad založit si vlastní agenturu, která by se zabývala pořádáním rockových akcí a výjezdů za nimi.

Zemřel Jiří "Ozzy" Kubík, pořadatel koncertů spáchal sebevraždu

Tento nápad prý přišel mezi šestým a sedmým pivem, jak kdysi prohlásil v jednom ze svých rozhovorů. Začal tedy od roku 1991 podnikat. Agenturu pojmenoval Ozzy a Potkan. Zastupoval ji sám, neměl nadřízené ani podřízené - byl tedy svým vlastním pánem. V branži ho kolegové respektovali a obdivovali. 

 

DO PRÁCE NA KOLE

Byl ženatý, měl dvě děti. Miloval rockovou hudbu, sport (házená, tenis, kolo, nohejbal, lesní běh) a dobré pivo. Na kole jezdil do práce z Třemošné u Plzně, kde bydlel se svojí rodinou. Neodmyslitelně k němu patřily dlouhé blond vlasy a kraťasy, které sundaval jen výjimečně, to už musela být pořádná zima, když se rozhodl vzít si něco delšího na sebe. 

 

Poslední akcí, kterou zorganizoval, byl koncert britské rockové legendy Marillion v Plzni 9. srpna, kterého se ani nedožil. Našel ho v ten samý den houbař v lese u Horní Břízy na Plzeňsku. Podle vyšetřovatelů šlo nejspíš o sebevraždu. 

Na život si sáhl pravděpodobně kvůli dluhům, které mu vznikly v souvislosti s  podnikáním. Odešla tak výrazná a charismatická osobnost. Byl to srdcař a všem nám bude chybět.

Témata: Jiří Ozzy Kubík, Ozzy a Potkan, Marillion, sebevražda

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: J.A.R. na hradě Kašperk SOUTĚŽ: Filmový festival Karlovy Vary 2024
zavřít