Festival Benátská! slaví čtvrt století, vsadil na Status Quo, Team i mladou libereckou scénu

Vydáno 25.07.2017 | autor: redakce

Festival Benátská! s Impulsem slaví čtvrt století. Začíná v liberecké části Vesec ve čtvrtek 27. a potrvá až do 30. července. K headlinerům patří britští Status Quo nebo slovenská kapela Team.

Festival Benátská! slaví čtvrt století, vsadil na Status Quo, Team i mladou libereckou scénu Festival Benátská! slaví čtvrt století, vsadil na Status Quo, Team i mladou libereckou scénu

První festivalový den, pojmenovaný jako Večírek pro nedočkavé, je letos věnovaný slovenským kapelám. Na hlavním pódiu se postupně vystřídají Peter Nagy, Vašo Patejdl nebo skupina Horkýže Slíže. Další slovenské interprety, včetně již avizovaného Teamu doplní třeba i populární No Name. Z českých kapel pořadatelé zařadili vystoupení Lenny, Michala Hrůzy, Jelena, Doctora P.P., Migu 21, Kamila Střihavky či Wohnoutu a dalších.

FESTIVALY 2017: NEJVĚTŠÍ PŘEHLED LETNÍCH OPEN AIRŮ NA ČESKÉM INTERNETU

Headliner Benátské! s Impulsem, britská kapela Status Quo, přijede do Liberce krátce poté, co obsadila 25. místo mezi koncertně nejžádanější stovkou světových kapel, kterou vyhlašuje prestižní obchodní publikace Pollstar. "Americký časopis ve svých kritériích hodnotí cenu umělce, počet prodaných vstupenek nebo počet koncertních zastávek. Na prvních pět míst seřadil Guns N' Roses, Justina Biebera, Kanye Westa, Red Hot Chilli Peppers a Marca Anthonyho. Pětadvacátá příčka pro Status Quo je tak velmi prestižní. Až za nimi se umístili například Bob Dylan, Nickelback nebo Ringo Starr," říká spolumajitel Benátské! Petr Pečený.

vložte odkaz, text nemažteZatímco Britové přijedou na festival poprvé, Habera na Benátskou dorazí podruhé. "Vybrali jsme si ho znovu, protože se tam celé kapele líbilo a pořadatelé jsou zkušení profíci. A co tam zahrajeme? Není třeba to příliš okecávat. Přijedeme s největšími hity a společně s fanoušky se pobavíme a oslavíme festivalové výročí. Vlastně to bude poslední tečka za naším vyprodaným turné," přiznává Habera.

LIVE: Team zakončil turné v Brně, Pavol Habera vyhnal členy ochranky a užíval si kontakt s fanoušky

Jeden z největších českých open airů dá letos prostor i tamějšímu a stále více sílícímu hudebnímu fenoménu z Liberce: mladé generaci hudebníků, kteří v poslední době hýbou českým popem i rapem a umisťují se na předních příčkách rádií. Patří mezi ně například Sebastian, Lipo, Atmo Music, Jakub Děkan nebo Paulie Garand.

tz, jm

Témata: Benátská!, Status Quo, Team, Horkýže Slíže, No Name, Jelen, Lenny, festivaly

zavřít