Chinaski od nového roku razantně změní sestavu, odejde většina členů

Vydáno 19.11.2017 | autor: Nicola Bernard

V uplynulém týdnu završili Chinaski své turné Není nám do pláče v beznadějně vyprodané pražské O2 areně. Nyní je trochu do pláče jejich fanouškům, protože kapela oznámila výraznou změnu sestavy. Odejdou hned čtyři členové. Michal Malátný a František Táborský se chtějí od nového roku obklopit novými hudebníky. Celé vyjádření skupiny zveřejněné na Facebooku přikládáme níže. 

Chinaski od nového roku razantně změní sestavu, odejde většina členů Chinaski od nového roku razantně změní sestavu, odejde většina členů

"Vážení fanoušci a fanynky, pořád jsme plní emocí a dojmů z Vašich nadšených reakcí na koncert v O2 areně a vůbec z celého turné k desce Není nám do pláče. Máme za sebou neuvěřitelné a velmi intenzivní období, během kterého jsme odehráli spoustu koncertů, procestovali kus světa a natočili hromadu písniček. Ale pravda je také to, že jsme strávili opravdu hodně času spolu a v určitých ohledech se zacyklili, hudebně vidíme věci odlišně a nepřišli jsme na to, jak se z těch našich kruhů vymotat.

LIVE: Chinaski chutnali v O2 areně jako svíčková od babičky

Někteří z vás nám po O2 areně říkali, že jsme hráli, jakoby to bylo naposledy. A pravda je, že ono to v aktuální sestavě skutečně skoro naposledy bylo. Začínali jsme po hospodách a klubech a moc dobře víme, že k tomu, aby to fungovalo dohromady, potřebuje každá kapela vnitřní chemii mezi všemi členy. A ta, kterou jsme měli my, vyprchala. Trápili jsme se s tím dlouho, zkoušeli různé věci. A pak jsme si uvědomili, že změna je život. Ve stávající sestavě dohrajeme domluvené akce až do konce roku. Poslední veřejný koncert bude 18. prosince v brněnském Sonu. Jde o benefici pro Nadační fond dětské onkologie Krtek. Tam s námi naposledy na pódiu uvidíte Otu, Štěpána, Ondru a Kužiho.


Není to poprvé, kdy Chinaski mění sestavu. Nerozcházíme se ve zlém. Jen jsme si uvědomili, že teď potřebujeme kapelu dělat jinak a chceme to zkusit zažít ještě jednou s novými lidmi. To neznamená, že bychom měnili styl nebo vás připravili o vaše oblíbené písničky. O tom, kam se posuneme a jak to bude vypadat, už ale máme jasno.

Teď je ale na místě poděkovat klukům za všechno, co jsme spolu udělali a čím si prošli. A popřát jim, aby se jim na jejich další hudební cestě dařilo. Vždyť třeba z Oťase se za tu dobu stala sólová hvězda a příští rok ho čeká vlastní O2 arena. Něco teď sice končí, ale nám není do pláče, protože věříme, že pro Chinaski je tohle sice těžké, ale správné a hlavně upřímné rozhodnutí. Více se dozvíte už po novém roce a na klubovém turné, které chystáme na jaro. A samozřejmě na letních festivalech. Těšíme se na vás!" uvedli Michal Malátný a František Táborský.

Témata: Chinaski, Není nám do pláče, Michal Malátný

zavřít