Chinaski přidávají druhý koncert v O2 areně, oslaví v ní 30 let

Vydáno 01.03.2024 | autor: iREPORT

Chinaski pro velký zájem přidávají druhý koncert v O2 areně, kde oslaví třicet let na scéně. Fanouškům nabídnou to nejlepší ze své kariéry, na obou shows sestava přehraje třicet největších hitů. Mezi speciálními hosty se objeví i bývalí parťáci Michala Malátného a Františka Táborského - Petr Kužvart a Štěpán Škoch. Přidané vystoupení se bude konat den po vyprodaném prvním termínu, tedy ve čtvrtek 12. prosince. 

Chinaski přidávají druhý koncert v O2 areně, oslaví v ní 30 let Chinaski přidávají druhý koncert v O2 areně, oslaví v ní 30 let

„Oslavy třiceti let jsme se rozhodli pojmout hlavně jako dárek našim fanouškům, kteří si s námi aspoň část z těch tří dekád prožili. Vzhledem k rychlosti jakou vstupenky do pražské areny zmizely, jsme se rozhodli přidat ještě jeden koncert o den později. Na obou zahrajeme třicet songů, které k naší kapele neodmyslitelně patří. Dostane se určitě i na věci, které jsme na koncertech roky nezahráli. Těšíme se i na songy s dechovou sekcí, Petrem Kužvartem a Štěpánem Škochem, kteří se k nám na část koncertu připojí,“ říká ke speciálním koncertům v O2 areně frontman Chinaski Michal Malátný.

VIDEOROZHOVOR | Chinaski: Každá kapela má vlastní chemii a podle ní to má dělat

Dalším dárkem, kterým kapela obdaruje fanoušky i sebe, je album, na kterém se kromě několika nových písní objeví i desítka zásadních písní z historie s novým, aktuálním zvukem. Chinaski ho v únoru vyrazili nahrát na britské ostrovy do Walesu do světoznámého studia Rockfield, kde už v roce 2014 vzniklo jejich stejnojmenné album. Zpráva o tom, že se narozeninový koncert vyprodal, je zastihla v průběhu jeho nahrávání.

„Rozhodnutí o přidání druhého koncertu jsme udělali v dobré náladě na konci nahrávání v britském studiu Rockfield, kde jsme před pár dny natáčeli další z dárků k našemu výročí. Kromě nových písniček jsme nahráli i deset starších songů. Dospěli jsme a cítíme, že některé písně, které jsme v minulosti nahráli, bychom dneska zahráli jinak, líp a něco v nich změnili. Těšit se tak můžete třeba na novou Drobnou paralelu nebo na nově nahrané naše vůbec nejstarší písně Punčocháče a Moc toho nevim,“ odhaluje další plány k oslavám třiceti let Michal Malátný.

Za tři desetiletí na hudební scéně se Chinaski pyšní téměř padesáti rádiovými hity, mnohé z nich zlidověly. Koncerty v ikonické aréně budou v roce 2024 jedinými samostatnými, půjde tak o jedinečnou příležitost s Chinaski jejich jubileum oslavit. Největší shows v třicetileté historii Chinaski se uskuteční 11. a 12. prosince 2024.

Příběh českého hitu: Chinaski - Měl bych si boty zout

Pro nejvěrnější fanoušky jsou i na přidaném koncertu připraveny vstupenky, které zahrnují dárek od kapely a setkání před koncertem. Pro rodiny s dětmi je zase připraveno speciální zvýhodněné vstupné a vyhrazený rodinný sektor.

Chinaski vystoupí už 5. dubna na předávání hudebních cen Žebřík, které se uskuteční v plzeňském DEPO2015. Kromě nich během večera živě zahrají také Jiří Suchý, Michal Hrůza, Tereza Balonová a Jamaron.

TZ, foto: Roman Černý, Radoslav Vnenčák
Témata: ChinaskiMichal Malátný, František Táborský, Lukáš Pavlík, Jan Steinsdörfer, Tomi Okres, O2 arena

zavřít