Chinaski oslaví narozeniny v O2 areně, pozvání přijali i bývalí členové

Vydáno 28.11.2023 | autor: iREPORT

Chinaski oznamují velkolepý koncert ke svému 30. výročí od vydání prvního alba. Jejich největší show v historii se uskuteční 11. prosince 2024 v pražské O2 areně. Fanouškům i sobě muzikanti v čele se zpěvákem Michalem Malátným připraví dárek, který mimo jiné nabídne symbolický výběr třicet písní, největších hitů skupiny. Pozvání do největší české haly přijali i bývalí členové Štěpán Škoch a Petr Kužvart.

Chinaski oslaví narozeniny v O2 areně, pozvání přijali i bývalí členové Chinaski oslaví narozeniny v O2 areně, pozvání přijali i bývalí členové

Za tři desetiletí na hudební scéně se Chinaski pyšní téměř padesáti rádiovými hity, mnohé z nich zlidověly. Koncert v ikonické aréně bude v roce 2024 jediným samostatným, půjde tak o jedinečnou příležitost s Chinaski jejich jubileum oslavit.

Pro nejvěrnější fanoušky jsou v O2 areně připraveny vstupenky, které zahrnují i dárek od kapely a setkání před koncertem. Pro rodiny s dětmi je zase připraveno speciální zvýhodněné vstupné a vyhrazený rodinný sektor.

Příběh českého hitu: Chinaski - Punčocháče

„Oslavy třiceti let jsme se rozhodli pojmout hlavně jako dárek našim fanouškům, kteří si s námi aspoň část z těch tří dekád prožili. A protože se nám ještě nikdy nehrálo tak dobře, jako se nám hraje teď, jsme si jistí, že tenhle koncert bude zážitek. Už tím, že zahrajeme 30 songů, které k naší kapele neodmyslitelně patří a dostane se určitě i na věci, které jsme na koncertech roky nezahráli. Na pódiu se s námi navíc objeví třeba Štěpán Škoch a Petr Kužvart, se kterými zahrajeme několik písní, ke kterým dechová sekce neodmyslitelné patří. A překvapení pro O2 arenu bude ještě víc. Myslím, že tenhle koncert nejde přirovnat k žádnému z těch skoro dvou tisíc, které jsme v životě zahráli,“ říká ke speciálnímu koncertu k oslavě 30 let frontman Chinaski Michal Malátný.

Dalším dárkem, kterým kapela obdaruje fanoušky i sebe, je album, na kterém se kromě několika nových písní objeví i desítka zásadních písní z historie, kterým kapela dá aktuální zvuk. Na začátku nového roku kvůli tomu Chinaski vyrazí na britské ostrovy do Walesu, kde ve světoznámém nahrávacím studiu Rockfield vznikly nahrávky skupin Queen, Manic Street Preachers nebo Iggyho Popa. Chinaski už zde v roce 2014 nahráli stejnojmenné album.

„Dospěli jsme a cítíme, že některé písně, které jsme v minulosti nahráli, bychom dneska zahráli jinak, mnohem líp a něco v nich změnili. Proto na začátku příštího roku vyrazíme do legendárních britských studií Rockfield, kde je nahrajeme znovu. Těšit se tak můžete třeba na novou Drobnou paralelu nebo na nově nahranou naší vůbec nejstarší píseň Punčocháče,“ odhaluje další plány k oslavám 30 let Michal Malátný.

Oslavy 30 let Chinaski zahájí exkluzivním koncertem na vyhlášení Žebříku – 5. dubna v DEPO2015 v Plzni. Předprodej zajišťuje Ticketlive.

TZ, foto: Roman Černý
Témata: Chinaski, Michal Malátný, František Táborský, 30 let, O2 arena

zavřít