Evanescence propojí orchestr s elektronikou. Album Synthesis vyjde na podzim

Vydáno 14.05.2017 | autor: Marta Šindlauerová

Po šesti letech od své zatím poslední eponymní desky sice zatím Evanescence nechystají novou řadovku, fanoušci se ale přesto mají na co těšit. Kromě červencového koncertu na festivalu Rock for People totiž na podzim vydají album Synthesis, které nabídne jejich starší písně v nových úpravách. 

Evanescence propojí orchestr s elektronikou. Album Synthesis vyjde na podzim Evanescence propojí orchestr s elektronikou. Album Synthesis vyjde na podzim

Zpěvačka Amy Lee oznámila podrobnosti o chystaném projektu ve videu na Facebooku. "Je to syntéza, kombinace, kontrast, synergie mezi živými nástroji a elektronikou, ale i mezi minulostí a současností," prohlásila. Na albu proto uslyšíme z jedné strany orchestr a z té druhé elektroniku. Vyjma toho nejlepšího z minulých desek se na něm objeví i dvě nové písně.

AUDIO: Amy Lee, hlas Evanescence, má sólový singl Love Exists

"Vezmene naši hudbu, svlékneme z ní zkreslené kytary a rockové bicí a nahradíme je orchestrem a elektronickými beaty a zvuky," naznačuje Lee, jak budou písničky v novém kabátě vypadat. Podle jejích slov se nebude jednat o remixy, ale o kompletně nové nahrávky. Na podzim Evanescence vyrazí také na doprovodné turné s orchestrem. 

vložte odkaz, text nemažte

Ještě předtím kapela zahraje v červenci v Hradci Králové na festivalu Rock for People. Dosud vydali Evanescence tři řadové desky, první - a nejúspěšnější - Fallen v roce 2003, tu zatím poslední v roce 2011. Poté měla skupina několik let pauzu. 

Témata: Evanescence, Rock for People, Synthesis

zavřít