TOP 6 videoklipů týdne: Anna Julie Slováčková je plná optimismu, Kanye West a Alicia Keys zpívají o policejní brutalitě

Vydáno 07.07.2020 | autor: Andrea Štipčáková

Smrt George Floyda i nadále rezonuje Spojenými státy americkými. K nepřiměřené policejní brutalitě se svými písněmi vyjádřili Kanye West a Alicia Keys, která v klavírní baladě zpívá o matce, která přišla o svého syna. Optimismus do žil naopak svým fanouškům vlila letní novinkou Anna Julie Slováčková, Sabaton pak v klipu k písni Devil Dogs vzpomínají na světové turné. Marthy v minulém týdnu představil singl Rozbij atom! a kapela Evanescence přišla s další předzvěstí chystaného alba.

TOP 6 videoklipů týdne: Anna Julie Slováčková je plná optimismu, Kanye West a Alicia Keys zpívají o policejní brutalitě TOP 6 videoklipů týdne: Anna Julie Slováčková je plná optimismu, Kanye West a Alicia Keys zpívají o policejní brutalitě


Sabaton
vzpomínají na turné

Švédská partička Sabaton představuje video k písni Devil Dogs pocházející z jejího posledního alba The Great War. Fanouškům dává kapela klipem nahlédnout do zákulisí jejího světového turné, konkrétně jeho severoamerické části. A nejen to. Zobrazuje také atmosféru přímo v hledišti, a tak se v něm mohou někteří příznivci skupiny najít.

Sabaton rozpoutal ve vyprodané O2 areně válku. Hráli také Apocalyptica a Amaranthe

Anička Slováčková hýří optimismem

S novinkou v minulém týdnu přišla také Anna Julie Slováčková, která společně s kapelou Aura nahrála singl Co víc. Ten doslova oplývá pozitivní náladou a skvělou energií, která k aktuálnímu ročnímu období prostě patří. O režii se postaral Martin Šesták.

Marthy představuje singl Rozbij atom!

Zpěvák Marthy vydal v květnu svou debutovou desku s názvem 1985, kterou celou nahrál úplně sám. Jeho součástí je i singl Rozbij atom!, který hudebník nyní představuje také v lyric videu. Jde o jedinou skladbu na jeho albu, jejíž není stoprocentním autorem. Původně píseň napsal Jaroslav Noga, Marthy ji však následně upravil dle obrazu svého. Jak zpěvák sám podotýká, nejde o typickou rádiovku, do skladby však dal kus sebe samého.

Kanye West reaguje na protesty ve Spojených státech amerických

Kanye West reaguje aktuálním singlem na vlnu nevole vyvolanou zabitím Afroameričana George Floyda bělošským policistou. Jeho nový videoklip k písni Wash Us In The Blood, na které spolupracoval s Travisem Scottem, zobrazuje scény z jednoho z protestů, a také ukazuje tancující Breonnu Taylor, která zemřela rukama policistů jen o dva měsíce dříve než Floyd.

Kanye West oznámil kandidaturu na prezidenta

Alicia Keys zpívá o matce, která ztratila syna

O policejní brutalitě zpívá v novince Perfect Way To Die také zpěvačka Alicia Keys. K ní natočila velmi jednoduchý videoklip, který však s baladou dokonale souzní. Interpretka v něm sedí u klavíru a zmíněnou píseň, která vypráví o matce, která ztratila svého syna, na něm přehrává.

Alicia Keys představí své nové album v Praze. O2 arenu obsadí v červnu

The Game Is Over jako předzvěst nového alba Evanescence

Kapela Evanescence se po letech vrací na scénu. V lednu vydala video k písni The Chain a nyní se formace hlásí o slovo se songem The Game Is Over, který by měl být součástí chystaného alba The Bitter Truth. Skladba pojednává o tom, jak odlišné mohou být naše vnitřní pocity s těmi, které dáváme skutečně na odiv.

Evanescence se z Plzně přesunuli rovnou do Brna, aby rozduněli zdejší halu Vodova

Text: Andrea Štipčáková, foto: archiv iREPORT, Radim Hromádko

Témata: Sabaton, Anna Julie Slováčková, Marthy, Kanye West, Alicia Keys, Evanescence

0,00

čtenáři

hlasuj

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Filmový festival Karlovy Vary 2024 SOUTĚŽ: Monkey Business v lomu Velká Amerika
zavřít