Miro Žbirka nahrává v Abbey Road. Doprovází ho spoluhráči Paula McCartneyho

Vydáno 11.01.2018 | autor: redakce

Miro Žbirka je zpět v legendárním londýnském studiu Abbey Road. Po úspěšném turné a krátkém odpočinku se na začátku roku pustil do práce na novém albu, které by mělo vyjít na podzim. Vrátil se tak na místo, kde vznikl předchozí studiový opus MIRO.

Miro Žbirka nahrává v Abbey Road. Doprovází ho spoluhráči Paula McCartneyho Miro Žbirka nahrává v Abbey Road. Doprovází ho spoluhráči Paula McCartneyho

Zpěvák opět spolupracuje s Robem Cassem, který produkoval všechny jeho zdejší nahrávky. Právě on Mira překvapil, když přizval do zdejšího nahrávacího Studia 3 – kromě již osvědčených členů týmu Blaira Cunninghama a Pearse McIntyra – spoluhráče Paula McCartneyho!

Miro Žbirka zařídil v Bratislavě předčasné Vánoce. S sebou měl Lenku Filipovou, Marthu nebo Jaroslava Svěceného

Na skladbách, jež zde Miro Žbirka nahrává, se podílí Robbie McIntosh, Hamish Stuart a Dean Ross, kteří se s Paulem koncertovali a pracovali na albech na konci 80. a v první polovině 90. let. Tito muzikanti kromě bývalého exBeatla hráli s mnohými světovými hvězdami jako další "Brouk" Ringo Starr, Average White Band, Norah Jones, Chaka Khan, The Pretenders, Talk Talk, Roger Daltrey, John Mayer, Tina Turner, Aretha Franklin nebo Tom Jones.

Přiblížili mne k nejbližším příčkám muzikantství

„Jsem doslova nadšený! Je to pro mne opravdu velký zážitek s nimi hrát. Podíleli se na uznávaných Paulových albech Flowers in The Dirt a Off The Ground, hráli s ním na globálních turné, ze kterých vzešly fantastické desky a filmy, včetně jednoho z prvních koncertů MTV unplugged ... a teď hrají se mnou. Přiblížili mne k nejvyšším příčkám muzikantství. Jsou to neskuteční profesionálové a velmi příjemní lidé. Stihli jsme nejen práci, ale i zábavu, což je vždy dobré. Když jsem při příchodu prohlásil, že pro mne bude ten jejich velký mixážní pult určitě příliš malý, uvolnila se atmosféra a všechno fungovalo na výbornou. Nikdy bych si nebyl býval myslel, že se budu na takové borce dívat při práci zblízka, a už vůbec ne, že s nimi budu nahrávat moje album! S Robem jsme přátelé už dlouho a moc dobře ví o mé slabosti pro Beatles. Tím, že dokázal sehnat a pozvat tyto muzikanty, mne nesmírně potěšil a překvapil. Už se nemohu dočkat dalšího setkání, které máme naplánované do Abbey Road už na jaro,“ zaníceně popisuje životní zážitek Miro Žbirka.

Téma: Miro Žbirka, Paul McCartney, Beatles, Ringo Starr, Abbey Road

lš, tz

zavřít