Beatles slaví 50 let od vydání Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band, fanoušci se dočkají bonusů

Vydáno 06.04.2017 | autor: redakce

Kultovní "Sgt. Pepper" od Beatles se představí s novými mixy ve stereu a 5.1 Surround Audio; rozšířený o dosud nevydané nahrávky session, video nahrávky a speciální balení. Součástí bude i dosud nezveřejněný dokument z roku 1992 The Making of Sgt. Pepper, restaurovaný pro výroční edici Super Deluxe Boxed Set. Celý komplet vyjde 26. května.

Beatles slaví 50 let od vydání Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band, fanoušci se dočkají bonusů Beatles slaví 50 let od vydání Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band, fanoušci se dočkají bonusů

Bylo to před padesáti lety 1. června, kdy The Beatles - John Lennon, Paul McCartney, George Harrison a Ringo Starr - ohromili a potěšili svět Léta lásky vydáním přelomového díla Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band, které se stalo jedním z nejvíce oceňovaných alb populární hudby. K oslavení tohoto okamžiku The Beatles vydají řadu exkluzivně prezentovaných výročních edic alba ‘Sgt. Pepper’, a to 26. května (Apple Corps Ltd./Capitol/USM). Album je nově smícháno Gilesem Martinem a Samem Okellem ve stereu a 5.1 surround audio a rozšířeno o rané nahrávky ze sessions ve studiu - celkem 34 dosud nezveřejněných nahrávek.

Paul McCartney se soudí o práva na hity Beatles

"Je bláznivé si pomyslet, že o padesát let později se díváme na tenhle projekt s takovou láskou a také s úžasem, jak vlastně čtyři chlápci, jeden skvělý producent a jeho inženýři dokázali vytvořit tak nestárnoucí umělecké dílo," říká Paul McCartney ve svém novém úvodu k výroční edici.

vložte odkaz, text nemažte

"Sgt. Pepper zdá se zachytil atmosféru toho roku, a také umožnil mnoha dalším lidem v tom okamžiku pořádně kopnout do vrtule a ponořit se do toho," vzpomíná Ringo Starr v knize výroční edice.

K vytvoření nových stereo a 5.1 surround audio mixů spolupracovali producent Giles Martin a inženýr mixu Sam Okell s expertním týmem inženýrů a odborníků na audio restaurování v Abbey Road Studios v Londýně. Všechny edice Anniversary Edition obsahují Martinův nový stereo mix alba, který byl pořízen přímo z původních čtyřstopých pásků ze sessions s ohledem na původní Beatles preferovaný mono mix, jehož autorem je jeho otec George Martin.

tz, jm

Témata: Beatles, Ringo Starr, John Lennon, Paul McCartney, George Harrison

zavřít