Beatlemánie ve filmu: Nový dokument mapuje nejslavnější éru Beatles, v premiéře ho uvidíme i v Česku

Vydáno 24.08.2016 | autor: redakce

Oscarový režisér Ron Howard natočil dokument o jedné z nejúspěšnějších a nejuznávanějších skupin v historii populární hudby - Beatles. Světovou premiéru bude mít snímek The Beatles: Eight Days A Week - The Touring Years 15. září, těšit se na ni můžeme i v Česku.

Beatlemánie ve filmu: Nový dokument mapuje nejslavnější éru Beatles, v premiéře ho uvidíme i v Česku Beatles vyvolali v 60. letech davové šílenství

Jak už název napovídá, film zachycuje období fenomenálního turné Beatles v letech 1962 až 1966, kdy kapela vystupovala 815krát v patnácti zemích a devadesáti městech po celém světě. Raketový vzestup popularity Beatles se stal kulturním jevem známým jako Beatlemánie, což bylo něco, co do té doby svět nezažil. Tento filmový projekt autenticky zachycuje turné z perspektivy samotných členů, dosud nezveřejněné záběry a exkluzivní rozhovory se členy skupiny.

FOTOREPORT: Paul McCartney vyprodal O2 arenu do posledního místečka! Prahou zněli Beatles i sólové hity

Film byl sestaven z více než 100 hodin vzácných a dosud nespatřených nahrávek získaných od fanoušků, zpravodajských agentur a národních archivů, jakož i ze soukromé sbírky skupiny. Dokument zahrnuje taktéž 12 úplných a částečných vystoupení z koncertů, které byly sestříhány a přepracovány ve vysokém rozlišení s prostorovým zvukem 5.1 a jsou nejvěrnějším obrazem živého vystoupení skupiny.

vložte odkaz, text nemažteDílo Beatles se nesmazatelně zapsalo do historie populární hudby. Film mapuje počátek této pozoruhodné cesty i jeho další vývoj. 

tz, jm

Témata: Beatles, Beatlemánie, Paul McCartney, Ringo Starr, John Lennon, George Harrison

zavřít