Poletíme? chystají svůj dosud největší samostatný koncert. Slibují i leteckou akrobacii

Vydáno 05.08.2019 | autor: redakce

Osmičlenná kapela pod vedením hudebníka a výtvarníka Rudolfa Brančovského poctivě objíždí řadu letních festivalů a připravuje se na vrchol své letošní koncertní sezóny. Tím bude její doposud největší samostatný koncert, který chystá na začátek září v Praze. Završí jím svou dvanáctou koncertní sezónu v hlavním městě. Původně oznámené místo konání v pražských Žlutých lázních se ale z technických důvodů mění. Poletíme? nakonec zahrají 5. září v areálu Kytary.cz v Modřanech.

Poletíme? chystají svůj dosud největší samostatný koncert. Slibují i leteckou akrobacii Poletíme? chystají svůj dosud největší samostatný koncert. Slibují i leteckou akrobacii

Turbo-šansonová kapela Poletíme? o sobě dala naposledy vědět videoklipem ke skladbě Běž dál (Leť dál) z předposledního alba Turbošanson, v němž hostuje mistr světa letecké série Red Bull Air Race Martin Šonka.

SOUTĚŽ: Poletíme? v Praze

Více než dvouhodinový koncert bude mít jedno nej. Půjde o doposud produkčně nejnáročnější koncert skupiny. Ta dává výběr skladeb dohromady s pomocí svých fanoušků na své facebookové stránce. Před koncertem se nad hlavami diváků budou prohánět speciální modely letadel, které bude pilotovat mistr světa v akrobacii leteckých modelů Marek Plichta. Ale to není všechno. Leteckou akrobacii těchto modelů bude komentovat další mistr, a to Jan Rozlivka, mistr světa v akrobacii na kluzácích."Na tento koncert chystáme několik velkých překvapení. Odhalíme kompletně nový vizuální styl Poletíme?. Před koncertem bude na facebooku probíhat hitparáda cover klipů od našich fanoušků a na koncertě se budou promítat vítězné klipy," dodává frontman Rudolf Brančovský.

Předprodej vstupenkek na zářijový koncert probíhá zde.

Osmičlenná kapela Poletíme? vznikla v roce 2007 pod unikátním žánrovým zařazením banjo punk či turbošansón. Dosud vydala pět alb, vtipné, kousavě poetické texty si snadno získávají nadšené příznivce oceňující netradiční nástrojové obsazení a svižnou rytmiku.

Poletíme? interview: Inkubační doba uměleckého projektu je u nás deset až dvanáct letV současnosti tvoří akupinu osm muzikantů Rudolf Brančovský – banjo, akustická kytara, zpěv, texty, Vojtěch Konečný – housle, zpěv, Jáchym Hájek – trubka, zpěv, Ondřej Hájek – piano, zřídka i akordeon, Pavel Křižovenský – saxofon, příčná flétna, Vít Kraváček – basová kytara, Josef Zámečník – banjo, akustická kytara, Michal Jež – bicí.

tz, jm

Témata: Poletíme?, Modřany, turbošanson

zavřít