Queenie oslaví v O2 universu narozeniny hned dvakrát, pro fanoušky si připravili výpravnou show

Vydáno 10.04.2024 | autor: iREPORT

Queenie patří mezi nejžádanější tribude bandy Queen nejen v České republice, ale i na světě. Velké oblibě se těší především díky preciznímu provedení písní světové rockové legendy v původních aranžích a tóninách. Skupina oslaví milník své kariéry - své osmnácté narozeniny - ve velkém stylu. Pro své fanoušky si připravila dva koncerty, které se uskuteční 18. a 19. dubna 2024 v pražském O2 universu.

Queenie oslaví v O2 universu narozeniny hned dvakrát, pro fanoušky si připravili výpravnou show Queenie oslaví v O2 universu narozeniny hned dvakrát, pro fanoušky si připravili výpravnou show

„Divák se opět může těšit na bombastickou výpravu, ale tentokrát to bude více o té atmosféře. S Queen jsme spjati už 18 let! Moc se tím nedojímám, ale symbolické číslo to je. Pojali jsme to proto tematicky. Na tomto koncertě se zaměříme na album The Miracle, ke kterému už Queen z důvodu Mercuryho nemoci nikdy nestihli udělat turné. Přitom je to škoda, protože jsou na něm skvělé písně. Zahrajeme z nich minimálně polovinu a tomuto albu bude zasvěcena i scéna. Konečně, on je to tak trochu zázrak, že jsme se těch osmnáctin dožili. Kdybyste nám to řekli před 18 lety, nevěřili bychom vám,“ vysvětluje frontman kapely Michael Kluch, jenž svojí hlasovou akrobatikou, zjevem i pohybem dává vzpomenout na Freddie Mercuryho v nejlepších letech Queen. Na koncertech také vystoupí bývalí členové nebo lidé, kteří s kapelou nějak zásadně spolupracovali.

Vyhrajte vstupenky na koncert Queenie v O2 universu

Kapela si pro své fanoušky ještě připravila speciální akci. Ti, kteří si objednají s kapelou setkání meet & greet, budou mít jedinečnou příležitost prohlédnout si originální kostým Freddie Mercuryho. Tento kostým – legendární kamaše, které Freddie proslavil na turné v roce 1977, vydražil Michael Kluch na zářijové aukci Mercuryho osobních věcí v aukční síni Sotheby's.

Po pražských koncertech bude následovat letní turné po českých a moravských městech, první koncert proběhne 10. července 2024 v Plzni. „Letos nás čekají již tradiční zastávky jako Brno, Plzeň, Loket, Ústí, Jihlava, Litomyšl. K těmto krásným venues se po pauze vrací zámek Sychrov, a vůbec poprvé v rámci vlastní tour se podíváme do Písku. Tyto koncerty jsou pod naší produkcí, tak si na nich dáváme obzvlášť záležet,“ doplňuje Michael Kluch.

TZ, foto: Petr Klapper, Michala Rusaňuková, Štěpán Černý
Témata: Queenie, Michael Kluch, O2 universum

zavřít