Rodina DJ Loutky vydraží jeho 1400 vinylů, výtěžek poputuje na dětskou onkologii a mladým pacientkám s rakovinou prsu

Vydáno 02.08.2022 | autor: redakce

Až po dvou letech se díky vyšetřování smrti DJ Loutky objevil dopis na rozloučenou. Michal Maudr, který se v 90. letech stal jedním z pilířů tehdy vznikající elektronické hudební scény, si v něm přál vydražit sbírku svých vinylových desek nasbíraných během celé hudební kariéry. Výtěžek chtěl poslat na dětskou onkologii. DJovo přání nyní plní jeho rodina a přátelé.

Rodina DJ Loutky vydraží jeho 1400 vinylů, výtěžek poputuje na dětskou onkologii a mladým pacientkám s rakovinou prsu Rodina DJ Loutky vydraží jeho 1400 vinylů, výtěžek poputuje na dětskou onkologii a mladým pacientkám s rakovinou prsu

„Jako bonus se rodina rozhodla přidat i Michalova sluchátka a djský kufr, který obsahuje selekci 43 vinylů vybraných na jeho poslední hraní, které se už nikdy neuskutečnilo. Tyto předměty původně neměly spadat do aukce, nýbrž byly předmětem dědictví. V zájmu zachování ucelené sbírky se desky nebudou dražit jednotlivě,“ říká DJova sestra Nikola Skondrojani a dodává, že Michalova rodina a přátelé, kteří naplňují jeho poslední přání, se rozhodli celou vydraženou částku rozdělit mezi Nadační fond dětské onkologie Krtek a z jedné čtvrtiny i organizaci mladých pacientek s rakovinou prsu Bellis, ve které se téměř deset let angažuje právě Nikola. „Michalovo dobré srdce a jeho smýšlení takto může i po jeho smrti pomoci dobré věci,“ dodává.

Zemřel DJ Loutka. Legenda české elektroniky odešla ve věku pouhých 51 let

Michal Maudr alias DJ Loutka se věnoval se především house music, byl rezidentem pražského klubu Roxy a spoluzakladatelem agentury Roxydust House Factory (později Roxydust). Ta se inspirovala parties v holandském klubu Roxy a začala Čechům servírovat čerstvé progresivní věci na pravidelných akcích pod názvem Shake. DJ Loutka se stal symbolem této klubové taneční noci a z této pozice těžil po zbytek své kariéry. Nezapomenutelná jsou vystoupení DJs Joost Van Bellen, 100% Isis, Geert, Dimitri, Marcello, Hipp-e & Hallo, Matthew „Bushwacka“ B. Úspěšný byl i v zahraničí, kde působil v mnoha významných klubech, které určovaly kult oné doby. Inspiroval se známými DJs z Berlína, Belgie a Amsterdamu a hrál po boku mnoha hudebních legend.

Charitativní aukce probíhá na webu www.djloutka-aukce.cz. Dražit lze do 18. 8. 2022, tedy data čtvrtého připomenutí dne Michalova odchodu.

TZ, foto: Brainzone
Témata: DJ Loutka, Michal Maudr, dražba, vinylové desky

zavřít