Honza Homola z kapely Wohnout pomůže šestiletému Maximovi. Jeho Levitující kytara jde do dražby

Vydáno 21.04.2017 | autor: redakce

Zpěvák a kytarista Wohnout Honza Homola už od jara minulého roku připravuje charitativní projekt Kytara pro Maxima. Nechával podepisovat svou starou kytaru od významných osobností hudební i nehudební scény. Kytaru nyní vydraží a zisk věnuje na dobrou věc. Dražba začala 21. dubna a potrvá do 30. dubna. 

Honza Homola z kapely Wohnout pomůže šestiletému Maximovi. Jeho Levitující kytara jde do dražby Honza Homola z kapely Wohnout pomůže šestiletému Maximovi. Jeho Levitující kytara jde do dražby

Šestiletý Maximek se narodil s mnoha vážnými vývojovými vadami. K jeho hlavním diagnózám patří Hirschprungova choroba, celodenní potřeba kyslíku, epilepsie a mnoho dalších potíží. Po celou dobu nebylo jasné, jaká genetická porucha to všechno způsobila. Až nyní se podařilo celkovou diagnózu objasnit. Název onemocnění je Mabry syndrom, který byl diagnostikován prozatím jen asi u deseti dětí na světě. Cílem tohoto projektu tak bude tuto kytaru vydražit a zisk věnovat právě na zdravotní péči pro Maxima, konkrétně na novou spolehlivou odsávačku hlenů a antidekubitní matraci do postýlky proti vzniku proleženin.

Wohnout potěšili akustickým koncertem i pražské publikum

Kytara s Wohnouty už od jara minulého roku jezdila na všechny koncerty a festivaly. Honza však dělal výlety i samostatně a přes veškeré logistické komplikace se snažil získat podpisy nejen od hudebníků, ale též od jiných známých osobností. Nakonec tělo nástroje zdobí mnoho významných podpisů, jako třeba kardiochirurga Jana Pirka, cestovatele Miloslava Stingla, herce Pavla Lišky, kytaristy Radima Hladíka, dobrodruha Stevea Lichtaga, zpěvačky Evy Pilarové, rappera Marpa, cellistky Terezie Kovalové, režiséra Jakuba Koháka, herce Vojty Kotka, kapel Chinaski, Monkey Business, Divokýho Billa, Čechomoru, Tata Bojs a mnoha dalších.Každý byl při podpisu kytary vyfotografován a záznam následně i s krátkým příběhem umístěn na facebookové stránky Kytara pro Maxima. Podpisů je aktuálně více než sto.

vložte odkaz, text nemažte

"Výsledkem celé akce bude dražba tohoto unikátního nástroje, ke kterému je malá knížka s fotkami lidí, kteří se svým podpisem s kytarou spojili. Nástroj už neslouží pro hraní, protože se díky designovému stojanu od výtvarníka a hudebníka Milana Caise z Tata Bojs proměnil v umělecký předmět nazvaný Levitující kytara. Ano. Tak kytara se doopravdy vznáší v prostoru," komentuje Honza.

Dražba odstartovala 21. dubna ve 12 hodin na serveru Aukro.cz, posledním dnem k příhozu bude 30.dubna. Zapojit se můžete zde.

Byl zřízen i speciální transparentní účet, kam může veřejnost přispívat na pomoc malému Maximovi. Vše probíhá pod záštitou Nadace Olgy Havlové. 

tz, jm

Témata: Honza Homola, kytara, Levitující kytara

zavřít