Wohnout si zaletěli pro nový klip do Keni, podpoří místní nemocnici

Vydáno 30.01.2018 | autor: redakce

Část kapely Wohnout se vydala do Afriky objevovat krásy Keni, navštívit malou nemocnici Itibo a hlavně natočit videoklip. Ten má podpořit sbírku na koupi dýchacího přístroje do místní nemocnice Itibo, kterou zde vede český lékař Aleš Bárta. Wohnout jsou jedním z koncertních účastníků vyhlášení Hudebních cen Žebřík – 9. března v DEPO2015 v Plzni.

Wohnout si zaletěli pro nový klip do Keni, podpoří místní nemocnici Wohnout si zaletěli pro nový klip do Keni, podpoří místní nemocnici

Wohnouti tak přebírají štafetu po kapele Pio Squad, která natáčela v Bangladéši a podpořila projekt Čalantika.  Wohnouti brázdili prašné cesty Afriky a sbírali videomateriál k písni Sladký dřevo, která je z nově připraveného alba.

ROCKBLOG: Honza Homola z Wohnoutů v Keni - Víte, jak se točí klip v Africe? Já tedy ne!


"My Wohnouti tolik rádi cestujeme, defakto už od samého našeho vzniku. Nyní ale přišlo něco, co spojilo naší životní vášeň s projektem, kterej jí povýšil na užitečnou věc. Napsali jsme písničku, načrtli scénář, sbalili kytary a batohy a odjeli natáčet do Afriky. Dobrodružství je skvělá věc. A když ještě pomáhá, není co řešit," říká kapela.

Klip podpoří místní nemocnici a finančně přispěje na dýchací přístroj

Videoklip má podpořit sbírku na nákup dýchacího přístroje do nemocnice Itibo pro podpůrnou a řízenou ventilaci pacientů. Přístroj je určený jak pro dospělé, tak pro děti nebo novorozence v kritickém stavu a v pooperační péči. Část kapely tuto nemocnici v rámci natáčení navštívila a týden tak byla v koloběhu veškerého dění.

„Nikdy jsem se nedostal tak blízko ke běhu věcí, které souvisejí s naší životní prioritou, což je zdraví. Viděl jsem operaci chlapa posekaného mačetou, řvoucí dítě se zaseknutou kuličkou v uchu, kluka co spadl do hluboký studně a polámal si žebra. Ale taky byl svědkem porodu, po kterém rodička sedla obkročmo na motorku a odjela s dítětem zamotaným v dece po hrbolaté cestě domů...“, komentuje kytarista Honza Homola.

Wohnout jsou jedním z koncertních účastníků vyhlášení Hudebních cen Žebřík – 9. března v DEPO2015 v Plzni.

Téma: Wohnout, Honza Homola, Keňa, Žebřík

lš, tz

zavřít