VIDEO: Wohnout a Laco Deczi věří, že Hudba léčí

Vydáno 13.06.2017 | autor: redakce

Kapela Wohnout přizvala ke spolupráci trumpetistu Laca Decziho a dává o sobě vědět novým singlem, ke kterému vznikl i videoklip. Podívejte se, jak Hudba léčí

VIDEO: Wohnout a Laco Deczi věří, že Hudba léčí VIDEO: Wohnout a Laco Deczi věří, že Hudba léčí

"Někdy v prosinci jsme dostali nápad na tohle spojení, vyšel z kusu písničky, do který se nám vloudila slova 'hudba léčí, když jí má v péči Laco Deczi'. Podařilo se nám dostat demo k Lacovi do USA, on zvednul hozenou rukavici a pak probíhalo nahrávání na dálku, Laco v USA trumpety, my zbytek v Čechách. Je to v současný době běžná věc, ale my to dělali premiérově. S Lacem jsme se setkali osobně až při natáčení teaseru," vysvětluje vznik spolupráce Matěj Homola.

Honza Homola (Wohnout) interview: V Rumunsku jsme viděli vařit pivo na sporáku v hrnci

Natáčení probíhalo na začátku června, kdy Laco dorazil do ČR odehrát několik svých koncertů. Režie se ujal kapelní kamarád Adam Štrojsa společně s Tomášem Vyhnánkem. "Už od prvních příprav, konzultací nápadů a ladění scénáře nám bylo jasné, že spolupráce s kapelou bude úžasná. A ještě lepší pocit máme teď, když je vše úspěšně za námi. Natáčení v baru byla taková jedna velká party s perfektní atmosférou a dobrou náladou. Každý se dokonale vžil do své role a nebojím se říct, že by mohli všichni jít hrát z fleku k filmu," komentují natáčení.

vložte odkaz, text nemažte

Kapela momentálně sbírá demonahrávky, desku plánuje vydat příští rok. Do té doby však můžeme očekávat další vlaštovky z připravovaného alba. Dvě nové písně již jsou zařazeny ve festivalovém playlistu, další klip můžeme očekávat na podzim.

tz, jm

Témata: Wohnout, Laco Deczi, Hudba léčí

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít