Sziget vytahuje další trumf. Na festivalu vystoupí mimo jiné také Rihanna

Vydáno 16.03.2016 | autor: Nicola Bernard

Organizátoři Szigetu oznámili, že headlinerem nultého dne (11. 8.) bude hvězda popové scény Rihanna. Do programu festivalu, konajícího se od 10. do 17. srpna, tak přibyla další světová ikona.

Sziget vytahuje další trumf. Na festivalu vystoupí mimo jiné také Rihanna Sziget vytahuje další trumf. Na festivalu vystoupí mimo jiné také Rihanna

Rihanna je jednou z nejúspěšnějších a nejtalentovanějších zpěvaček současnosti. Teprve osmadvacetiletá zpěvačka je nejmladší umělkyní něžného pohlaví, která dosáhla čtrnácti singlů na prvním místě žebříčků, vyhrála osm cen Grammy a dvanáct cen Billboard Music Awards. Letos vydala album Anti, které se dočkalo ve světě pozitivních recenzí. Pro Sziget je obrovskou ctí přivítat další hvězdu světového formátu.

En.dru předvede svoji show na Szigetu. Doprovodí ho jeden z finalistů soutěže Jednou ranou na Sziget

Hudební line-up festivalu v srdci Budapešti se jasně rýsuje a mezi oznámenými umělci najdeme jména jako Muse, David Guetta, Sia, The Last Shadow Puppets, Noel Gallagher's High Flying Birds, Bastille, John Newman a mnoho dalších. V nejbližší době se budou rovněž oznamovat detaily nehudební části programu. Na festivalu ani letos nebudou chybět zastupci české scény. En.dru je prvním oznámeným jménem pro tento ročník. Známe také dvojici finalistů soutěže Jednou ranou na Sziget.

Na letošní Sziget přijedou i Muse, Jess Glynne nebo Róisín Murphy

Zda dalším vystupujícím na festivalu bude Piano (CZ), nebo Fúzy Múzy (SK), rozhodnou návštěvníci koncertů (28. 4. Bratislava, 5. 5. Budapešť, 6. 5. Praha). Na každém koncertě získá také jeden z návštěvníků permanentku na festival Sziget.

Sziget 2016: Dorazí Bastille, Bloc Party i Sum 41. A kreativní umělci z Česka mají šanci v soutěži

Tento fenomenální sedmidenní nonstop festival otevírá své brány v srpnu, a to lidem z více než 90 zemí  světa. Ti, kteří mají zájem, by si měli pospíšit s koupí vstupenky, protože se prodávají velmi rychle a nadstandartní kempy ještě rychleji (VIP Camping je již vyprodán). Naštěstí je stále dost možností, kde se ubytovat.

Kdo bude následovat Ghost Of You? Domácí kapely mohou i letos soutěžit o účast na Szigetu

tz, Nicola Bernard

zavřít