Vivaldianno ukáže v pražské O2 areně zbrusu novou show

Vydáno 29.04.2019 | autor: redakce

Po úspěšných představeních v Bratislavě a v Brně míří Vivaldianno Reloaded do pražské O2 areny, kde už 1. května představí zbrusu novou koncertní show.

Vivaldianno ukáže v pražské O2 areně zbrusu novou show Vivaldianno ukáže v pražské O2 areně zbrusu novou show

Vivaldianno v kompletně nově přepracovaném vizuálním matrixu představí pražskému publiku životní příběh barokního génia Antonia Vivaldiho. Barokní hudba s art-rockovým zvukem na pozadí nejmodernějších technologií. "Oprášili jsme princip Laterny magiky, ovšem s použitím nejnovějších technologií. Používáme transparentní plátno, za kterým v synchronu běží projekce na velké LEDce. Tyto dvě plochy vytváří 3D prostor, mezi kterým je umístěn orchestr a parket pro tanečníky. Do O2 arény máme připravenou 3D animaci v gigantických rozměrech 24 x 13metrů," říká Michal Dvořák, autor a producent projektu.

Vivaldianno Michala Dvořáka hřmělo v brněnské hale Vodova

Technickou a uměleckou stránku zajistila studia XLAB, Eallin Animation, PFX, SIGNAL GENERATOR.
Show je navíc doplněna lasery od slovenské firmy KVANT a živými kamerami, které zajišťuje pomocí 4K kamerového řetězce DVP studio.

"Hned po pražském koncertě pokračujeme do Třince, kde odehrajeme 3. května poslední koncert domácího turné
a dál už pokračujeme do světa, kde nás čeká víc jak padesát koncertů napříč kontinenty," dodává Michal Dvořák.

Třinecký koncert je navíc rozšířen o komorní smyčcový orchestr, složený z hráčů Janáčkovy filharmonie Ostrava. Nechte se vtáhnout do strhujícího tajuplného příběhu a lásek velkého hudebníka a zažijte Vivaldianno Reloaded. 

Vivaldianno Reloaded navazuje na celosvětově úspěšné Vivaldianno Město zrcadel. Za tři roky na světovém turné se koncertní show představila ve třiceti metropolích, kde ji navštívilo více jak 150 tisíc diváků. Autorem a producentem projektu je hudební skladatel Michal Dvořák, za mysteriózním libretem stojí úspěšný spisovatel a dramatik Tomáš Belko, mj. kreativní ředitel Ogilvy & Mather Prague. Nové 3D animace, interaktivní projekce, lightdesign scény, nově doplněné o lasery doprovodí originální taneční choreografie a Mirror Family (zrcadloví lidé).

Na tour 2019 vyráží Vivaldianno Reloaded s hvězdným uměleckým obsazením. Autora a producenta Michala Dvořáka, člena skupiny LUCIE, doplní špičkoví mladí hudebníci, jakými jsou např. koncertní mistr České filharmonie Jiří Vodička, populární violoncellistka Terezie Kovalová a další čeští i zahraniční sólisté. Art-rockovou energii dodává smyčcové kvarteto, elektrické a akustické kytary, perkuse, etnické a bicí nástroje.

Exkluzivním hostem koncertní show je hollywoodský herec Pierce Brosnan, který svým hlasem v roli vypravěče provede diváky celým příběhem.

VIVALDIANNO RELOADED Tour 2019
01. 05. 2019 - Praha (CZ)
03. 05. 2019 - Třinec (CZ)
01. 06. 2019 - Tel Aviv (Izrael)
30. 11. 2019 - Moskva (RU)

V jednání USA, Čína, Saúdská Arábie, Brazílie a další.

tz, jm

Témata: Vivaldianno, O2 arena

zavřít