Wohnout nahráli album Miss Maringotka až na druhý pokus, s původní verzí nebyli spokojeni

Vydáno 08.11.2018 | autor: Josef Martínek

Deváté studiové album skupiny Wohnout vyšlo 1. listopadu a jmenuje se Miss Maringotka. Obsahuje třináct skladeb a kapela k němu zveřejnila již čtyři videoklipy. Nyní představuje nové album i na turné.

Wohnout nahráli album Miss Maringotka až na druhý pokus, s původní verzí nebyli spokojeni Wohnout nahráli album Miss Maringotka až na druhý pokus, s původní verzí nebyli spokojeni

Jako první se představila v červnu minulého roku skladba Hudba léčí s legendárním jazzovým trumpetistou Lacem Deczim. Následovalo Sladký dřevo, videoklip z Keni, který napomáhal sbírce na koupi přístrojů do místní nemocnice. Před prázdninami Wohnouti vypustili Hloupou písničku a před necelým měsícem filmové dílko Tlama. V druhé polovině minulého týdne absolvovala kapela natáčení pátého videoklipu z právě vydaného alba ke skladbě Bída s nouzí. Klip můžeme očekávat v druhé polovině tohoto měsíce.

VIDEO: Wohnout představují Sladký dřevo z Afriky

Miss Maringotka je v pořadí devátým studiovým albem kapely. Natáčelo se ve třech nahrávacích studiích. Na závěr se kapela usadila v tradičním Sono Records u Milana Cimfeho. "Dost jsme se hádali. Měli jsme tu desku už skoro celou natočenou a stejně jsme jí přetočili. Nelíbilo se nám to technicky a ani energie. To se nám stalo poprvé. Ve fázi, kdy jsme měli točit už zpěvy, jsme se rozhodli to udělat celé znovu," přibližuje proces nahrávání Honza Homola.
Obal alba vytvořil Tomáš Břínek - TMBK, který je známý svými kolážemi na sociálních sítích a pro časopis Reflex.

S novým albem vyrazila kapela na podzimní část turné, které nazvali Máme na míň. Zahájili ho v pátek 2. listopadu v Českých Budějovicích a budou pokračovat až do druhé poloviny prosince. Na koncertech zazní téměř polovina nových skladeb z Miss Maringotka a samozřejmě best of ze všech předchozích alb.

SOUTĚŽ: Wohnout tour

Wohnout - Máme na míň Tour - termíny:
9.11. Liberec - Lidové sady
10.11. Havlíčkův Brod - Oko
16.11. Praha - Lucerna, velký sál
24.11. Pardubice - Congress centre Palác
30.11. Hodonín - DK
1.12. Ostrava - Brickhouse
8.12. Plzeň - DEPO 2015
14.12. Zlín - Masters of Rock café
15.12. Třebíč - Roxy
21.12. Děčín - klub Bělá

tz, jm

Témata: Wohnout, Miss Maringotka, turné

zavřít