Zemřela zpěvačka Asonance Hana Horká, bylo jí 57 let

Vydáno 17.01.2022 | autor: redakce

Ve věku 57 let zemřela zpěvačka Hana Horká, která vystupovala s folkovou skupinou Asonance. Zprávu o její smrti potvrdila kapela na svých sociálních sítích. „Bolí to a je nám velmi, velmi smutno,“ stojí v příspěvku.

Zemřela zpěvačka Asonance Hana Horká, bylo jí 57 let Zemřela zpěvačka Asonance Hana Horká, bylo jí 57 let

Hana Horká zemřela v neděli 16. ledna. Podle zpráv podlehla koronaviru, který její rodina v minulých dnech prodělala. „Mně s tátou bylo zle celkem tři dny. Pak následovala izolace, abychom nikoho neohrozili. Mamce bylo špatně pět dní a sama tomu šla naproti. Získávání protilátek nemocí neuznávám dávno. O to víc, když se mi vlastní máma udusí v posteli,“ napsal do komentářů pod jedním z příspěvků Horké její syn Honza Rek, člen kapely Jelen.

Smrt si říká rock'n'roll: Příběhy zesnulých hvězd

Zpěvačka vystudovala Ježkovu konzervatoř, do Asonance se dostala díky kamarádce, která ji doporučila zakladateli skupiny Janu Lašťovičkovi. V uskupení, které se zaměřuje na skotské a irské lidové balady a písně, instrumentální skladby a tance, působila od roku 1985.

„Jsou hvězdy, které nehasnou tak, jako Hanka. Děkujeme za tvůj krásný hlas a za krásné písně, které jsme tvými ústy mohli slyšet,“ vzkázala její kamarádka Kristýna Astrová. Vedle Asonance hrála Horká také s C&K Vocal.

red, foto: FB Hana Horká
Témata: Hana Horká, smrt, koronavirus, Jan Rek

zavřít