Žižkovská noc nabídne koncerty, divadlo i doprovodný program. Vystoupí Lenka Dusilová nebo Sto zvířat

Vydáno 23.03.2017 | autor: redakce

Na tři dny a tři noci se opět spojí ty nejzajímavější podniky po celém Žižkově a přilehlých čtvrtích do unikátního festivalového světa Žižkovské noci. Sedmý ročník festivalu nabídne ve dnech 23. až 25. března 2017 přes šedesát scén v klubech, divadlech, kavárnách, hospodách i galeriích. Můžete se těšit na obsáhlý program, který bude zahrnovat přes čtyři stovky interpretů z domácí scény i z celého světa. A jako vždy za minimální jednotné vstupné na celý festival.

Žižkovská noc nabídne koncerty, divadlo i doprovodný program. Vystoupí Lenka Dusilová nebo Sto zvířat Žižkovská noc nabídne koncerty, divadlo i doprovodný program. Vystoupí Lenka Dusilová nebo Sto zvířat

Žižkovská noc se za dobu své existence stala nedílnou součástí každoročního kulturního života v Praze. Pro svoji žánrovou pestrost láká návštěvníky z celé České republiky i zahraničí. "Naším záměrem je postavit vedle sebe přední české a zahraniční hudebníky, progresivní divadelní soubory a to nejlepší ze současné literatury, abychom divákům dali možnost nahlédnout na jiné umělecké exprese a formy a rozšířit tak jejich povědomí o kulturním dění." říká ředitel festivalu Marek Dočekal.

Žižkovská noc: V klubech řádili Hentai Corporation nebo The Prostitutes

Hudební program je již tradičně koncipován do řady žánrových scén linoucích se od alternativní hudby přes ska, reggae, punk až k metalu, hip hopu a současné elektronické hudbě. Hlavními jmény letošního ročníku budou Lenka Dusilová & Baromantika, Sto zvířat, Poletíme nebo jedna z nejvýraznějších elektropopových kapel Midi Lidi. Na jednom pódiu se spolu s uznávanými českými interprety ukážou celosvětově renomovaní hosté ze zahraničí ať už jde o slovenské Haha Crew či například rakouského hudebníka Rocky Leona. Ve své unikátní české premiéře vystoupí polská interpretka Zamilska, která patří mezi nejsledovanější jména současné elektronické scény.

vložte odkaz, text nemažte

Ovšem divák se nesmí nechat zmýlit, interpretů vystoupí během festivalu přes 300, a to na více než 40 paralelních scénách. Jednotlivé stage najdete v hudebních klubech, hospůdkách, barech či malých kavárnách a na řadě netradičních míst, jakými jsou Betlémská kaple, Památník na Vítkově, Atrium Žižkov a dalších.

DIVADLO A DOPROVODNÝ PROGRAM

Výraznou programovou linií vedle hudby je divadelní a literární část. Letošní dramaturgie zacílila především na výjimečné projekty. Na jedné straně jsou jimi specifičtí zahraniční hosté a na straně druhé premiéry inscenací speciálně pro festivalový program. Z Polska přijede uznávaný soubor fyzického divadla Teatr A Part, který pravidelně hraje po celém světě a po osmi letech se navrací do Prahy. Poprvé se v Čechách objeví jedinečný koncept literárního večera Park Your Poem slovinských básníků kombinující literaturu, divadlo a film. Svou premiéru si odehraje i nově vznikající dramaturgický projekt Time Capsule, který se zaměřuje na aspirující světové dramatiky a představuje jejich pětiminutové hry zabývající se současným světem a vhledem do různých kulturních prostředí.

Prostor na jevištích žižkovských divadel mají vedle profesionálních souborů amatérské divadelní spolky. Stejně tak jako se vedle etablovaných literátů představí mladí a začínající básníci a básnířky.


Na Žižkovské noci 2016 řádili Hentai Corporation. Foto: Čestmír Jíra

Pro doplnění kulturního festivalového zážitku je připravena řada doprovodných akcí. Ty vyvrcholí na sobotním Žižkovském marketu ve Venuše ve Švehlovce, kde se sejdou drobní prodejci a designéři a který zároveň nabídne program pro děti.

tz, jm, foto: Žižkovská noc (úvodní), Čestmír Jíra (ŽN 2016)

Témata: Žižkovská klubová noc, Lenka Dusilová, Poletíme?, Sto zvířat, Midi Lidi, Imodium, Rocky Leon

zavřít