LIVE: Alter Bridge ve Foru Karlín vynikali muzikantskou precizností

Vydáno 15.06.2017 | autor: Dominik Pavliš

Téměř na den přesně je tomu 7 let, co české publikum poprvé mohlo vidět zpěváka Mylese Kennedyho po boku kytaristy Slashe. První show předvedli v Tesla Areně a v následujících letech vystoupení několikrát zopakovali. Ve středu 14. června premiérově přijel se svou domovskou kapelou Alter Bridge do Fora Karlín. Skupina předvedla obdivuhodný výkon a není pochyb, že patří mezi to nejlepší, co současná metalovo-hardrocková scéna nabízí.

LIVE: Alter Bridge ve Foru Karlín vynikali muzikantskou precizností Alter Bridge ve Foru Karlín vynikali muzikantskou precizností. Foto: Patrik Bouzek


ALTER BRIDGE
FORUM KARLÍN, PRAHA
14. 6. 2017

Na minutu přesně, ve 21:00 hodin, Alter Bridge skromně nastoupili za zvuku nervózního, bouřlivého intra a svůj set zahájili skladbou The Writing On The Wall z poslední desky The Last Hero. I to dokazuje, že si kapela zakládá na preciznosti a nedovolí si nic ponechat náhodě. Myles Kennedy v jednom rozhovoru uvedl, že velkou disciplínu se naučil od Slashe. Koncert pokračoval skladbami Come To Life, Cry of Achilles či Island of Fools. Alter Bridge je kapela pro náročnější posluchače a na koncertu to bylo znát - nijak dlouhé mezičasy mezi písněmi se obešly bez dlouhých proslovů a zbytečné vaty kolem.

FOTOREPORT: Alter Bridge v Praze: S posledním hrdinou zaplnili Forum Karlín

Myles Kennedy se řadí bez přehánění k jednomu z nejlepších rockových zpěváků vůbec a ruku v ruce jde samozřejmě i to, že se obklopuje špičkovými muzikanty. Na postu druhého kytaristy má po svém boku například Marka Tremontiho - jednoho z nejuznávanějších sólových kytaristů. Kdo od něj čekal kytarové onanie, byl na omylu. Většinu sól přenechal Kennedymu, který se tak ukázal i jako skvělý kytarista.

SKVĚLÁ SVĚTELNÁ SHOW A PŮSOBIVÁ SCÉNA

Až to chvílemi působilo, jako by na pódiu nebyli Alter Bridge, ale Myles Kennedy & Alter Bridge. Jen taková lehčí vada na kráse. Na celkovém dojmu místy ubíral zvuk, který byl jako na horské dráze - někdy výborný, někdy podprůměrný. Naopak světelná show a scéna byla dotažena téměř k dokonalosti.

vložte odkaz, text nemažte

Show trvala bez deseti minut dvě hodiny a bylo znát, že skupina chce nabídnout fanouškům co nejvíce může. Největší odezvu u jinak spíše poslouchajícího než tančícího publika měly samozřejmě hity jako například Metalingus, který se povedl na výbornou.

V přídavku došlo i na This Side of Fate, píseň, kterou hrála skupina naživo vůbec poprvé! Suma sumárum, kapela ze sebe před do poloviny zaplněném Fóru Karlín vytěžila maximum a příště by si zasloužila mít vyprodáno!

text: Dominik Pavliš, foto: Patrik Bouzek

Témata: Alter Bridge, Myles Kennedy, Forum Karlín, koncerty

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít