LIVE: Kryštof na Strahově - Nejpompéznější koncert české kapely

Vydáno 17.09.2017 | autor: redakce

Prvnímu koncertu k pětadvaceti letům skupiny Kryštof přihlíželo na Strahově na 40 tisíc párů očí. K vidění byly konfety, ohňostroje, blikající světýlka, hvězdní hosté i žádost o ruku, ke slyšení zase největší hity, které za čtvrtstoletí formace nashromáždila.

LIVE: Kryštof na Strahově - Nejpompéznější koncert české kapely LIVE: Kryštof na Strahově - Nejpompéznější koncert české kapely


KRYŠTOF
STRAHOV, PRAHA
16. 9. 2017

Chladné počasí nezabránilo prvním nadšencům, aby dorazili už v 15 hodin a postupně vyslechli sety předkapel - na pódiu se prostřídali Hodiny, Sebastian a Jelen, program moderoval Aleš Juchelka, Krajčův někdejší "parťák" z Medúzy.

RETRO: S kapelou Kryštof na turné V siločarách - Richard Krajčo měnil barvy a převleky, hráli zahraniční hosté

Velkou show Kryštofu odstartovalo promítání dobových fotografií, zachycujících cestu kapely od začátků v devadesátých letech až k dnešním dním, kdy má prodáno přes 67 tisíc lístků na oba strahovské koncerty. Symbolický úvod obstaral jejich první hit Lolita, který Richard Krajčo zahájil osamoceně v popředí visutého pódia. Přehlídka velkoleposti mohla začít.

JÍZDA ZA KARIN

Po zkušenosti z halového Srdcebeat tour zpřed dvou let bylo jasné, že se Krajčo a spol. nespokojí s prostým přehráním všech rádiových hitů, ale že jejich pojetí show půjde ve stopách největších zahraničních kapel. Tentokrát sice zpěvák "nelétal" jako Pink, zato se alespoň nad hlavami diváků projel na kole, aby dojel až ke své ženě Karin, režisérce večera, a za bouřlivého aplausu ji políbil. Snad ani není třeba dodávat, že jeho elán, se kterým pobíhá po pódiu sem a tam jako motorová myš, je i po čtyřicítce nakažlivější než chřipka.

Kryštof interview: Honba za senzací skončila, po stadionu žádná další meta není

Píseň Nesmím zapomenout, jednu ze čtyř novinek přidaných na červnovou výběrovku 25, věnoval své mámě, filmový Atentát zase adresoval otcům a střemhlav se vydal mezi diváky v ochozech. Konfety nebo rachejtle se u stadionových vystoupení už tak nějak očekávají, překvapením však byl moment, kdy začaly v songu Vysněnokrajina automaticky svítit náramky, které dostali diváci u vstupu. Měnily barvy a vytvářely tak v publiku pestrou mozaiku, frekvenci blikání navíc přizpůsobovaly tempu jednotlivých písní, takže třeba balkánskou Invazi doprovázela doslova světelná divočina.

DORAZILI JANDA I MAJK SPIRIT

Při skladbě Křídla z mýdla si Krajčo tradičně zatančil s dívkou z publika, tentokrát si ji však po odehrání vyzvedl její partner a požádal ji o ruku. Došlo i na mexickou vlnu (co na tom, že trochu neuspořádanou), zpěv čtyřicetitisícového davu Cesty a také slibovaná překvapení. O ty se postarali předem neoznámení hosté Majk Spirit a Petr Janda. Oba dostali prostor i pro své vlastní hity, přičemž Janda rozezpíval publikum evergreeny Okno mé lásky a Dej mi víc své lásky.

FOTOREPORT: Kryštof oslavil 25 let se vší parádou na pražském Strahově

A když už byly všechny hitovky, včetně Obchodníka s deštěm, Tak nějak málo tančím nebo přídavkových Ty a já, Srdcebeatu a Cosmoshopu, odehrány a fanoušci stále nechtěli domů, vytáhli Kryštof překvapivé eso na závěr. Rádii zatím nedotčenou, krásnou epickou lahůdku Zůstaň tu se mnou z bestofky 25. Její konec doprovázel ohňostroj. Samozřejmě ten nejdelší, nejhlasitější a nejpůsobivější, jaký byl ten večer k vidění.

Nebyla to však jen pompa, které z prvního strahovského koncertu udělala výjimečný zážitek. Ani sebelepší show totiž nefunguje, když nemá v zádech to nejdůležitější - silné a skvěle odehrané písničky. Impozantní pohled na světélkující stadion, jaký nabízely tribuny, je už pak jen třešničkou na dortu.

A ještě jedno ujištění na závěr: Tohle opravdu dokázala česká kapela.

Setlist: Lolita, Každé ráno, Tak pojď hledat břeh, Nesmím zapomenout (mámě), Atentát, Rubikon, Zatančím, Ze scénářů, Vysněnokrajina, Ženy, Křídla z mýdla, Naviděnou, Mou vinou, Invaze, Cesta, Obchodník s deštěm, Tak nějak málo tančím, Inzerát, Šňůry. Přídavky: Ty a já, Srdcebeat, Cosmoshop, Zůstaň tu se mnou

text: Josef Martínek, foto: Marek Holoubek, video: Hana Bukáčková

Témata: Kryštof, Richard Krajčo, Strahov

5,00

čtenáři

hlasuj
zavřít