LIVE: Kontroverzní Kryštof Kemp v Plzni dokázal, že vůbec není kontroverzní

Vydáno 28.08.2016 | autor: Josef Martínek

Sedmý a poslední Kryštof Kemp letos, stejně jako v roce 2014, proběhl v Plzni. Fanouškům v tamním amfiteátru sice znepříjemňovalo život tropické počasí, zklamaný ale odcházel málokdo. Pověst rodinného a pohodového festivalu, kde hudba tvoří jen část programu, si totiž i letos akce uchovala.

LIVE: Kontroverzní Kryštof Kemp v Plzni dokázal, že vůbec není kontroverzní Richard Krajčo při plavbě plzeňským publikem. Foto: Jana Braunová


KRYŠTOF
KEMP
AMFITEÁTR LOCHOTÍN, PLZEŇ
27. 8. 2016

Je tak trochu paradox, že statut nejčastěji hejtovaného festivalu si na sociálních sítích vybudoval právě Kryštof Kemp. Festival, který sám o sobě není vůbec ničím kontroverzní, protože jeho velkou část tvoří program pro děti, letos s pirátskou tématikou, a ani mezi vystupujícími nenajdete žádné jméno, které by někomu mělo otevírat kudlu v kapse. Vadí snad ještě někomu, že mezi partnery akce je firma Agrofert Andreje Babiše? A není to už tak trochu ohraná písnička? Je vlastně legrační, jak Češi často jménu ministra financí v souvislosti s Kryštof přisuzují větší význam, než ve skutečnosti má. Babiš za Krajča a spol. neskládá písničky, neroztleskává s nimi davy ani nejspíš potají neskupuje desetitisíce vstupenek či desek.

FOTOREPORT: Kryštof Kemp uzavřel svou letošní pouť v Plzni, Richard Krajčo pozval fanoušky na koncert na fotbalovém stadionu

Zůstaňme tedy u těch potravin, které Agrofert na festival dodal. A ať se to někomu líbí, nebo ne, patřily jednoznačně k plusům, protože na rozdíl od stravy na jiných masových akcích jste po jejich požití nemuseli do půl hodiny hledat WC. Takže Andreji, volit vás určitě nebudeme, ale za ušetření našich žaludků děkujeme! A ti ostatní, kteří stále nepřekousli, že v demokratické společnosti má každý jedinec či kapela právo spojit své jméno s kým uzná za vhodné, by možná konečně mohli vymyslet originálnější formu recese. Považovat za vtipné focení s knihou nazvanou Můj kemp, na jejímž obalu figuruje Krajčo vyobrazen coby nacistický diktátor, totiž patří spíše k tragikomickým jevům české společnosti.

DĚTI SBÍRALY RAZÍTKA, KRYŠTOF TENTOKRÁT BEZ POMPY

Kryštof Kempy samy o sobě nemají tendenci někomu něco vštěpovat do hlavy, natož pak nějaký politický názor. Naopak, snaží se jít spíše cestou volnosti a vzdušnosti, návštěvníky neotráví hned u vstupu šacování a přehnané kontrolování, jestli s sebou náhodou v třicetistupňovém vedru nenesete hlt vody. Program zdaleka není postaven pouze na hudbě, takže i letos po areálu pobíhala hlavně děcka a sbírala razítka v jednotlivých pirátských stáncích. Jejich rodiče si pak přišli poslechnout to lepší z českého mainstreamu, mezi což určitě mladí a šikovní muzikanti jako Light And Love a Voxel, energičtí Jelen i chytré popové písničky Michala Hrůzy patří. Účast Ivana Mládka je pak hlavně dokladem, že na českých festivalech jsou teď hvězdy minulých generací v kurzu, na tuhle akci se ale jeho zlidovělé hity svou povahou hodily.

vložte odkaz, text nemažte

Vzhledem ke směřování Kryštof Kempů nejvěrnější fanoušci určitě odpustili i to, že samotný koncert Kryštof nebyl pojat tak velkolepě jako třeba halová show v O2 areně, a koneckonců ani jako na Kempech v roce 2014. Pódiová prezentace byla vcelku jednoduchá, konfety vystřelily do diváků pouze jednou a místo poletování nad hlavami Krajčo jezdil v obecenstvu na člunu. Bylo to příjemné letní vystoupení, během něhož díky rostoucímu stínu v publiku fanoušci konečně unikli nepříjemně pražícímu slunci. Snad jen předlouhé a nepříliš vtipné historky o Ríšovi a Jarině mohli být plzeňští ušetřeni.

Kryštof Kempy byly i letos beznadějně vyprodané, a tak se netřeba bát o jejich budoucnost. Aby se jich diváci nepřesytili, i nadále si zachovají dvouletý interval. Jak Richard Krajčo prozradil zpěvem v písni Plán - další kempový plán má pro Plzeň v roce 2018. Příští rok budou Kryštof slavit pětadvacet let fungování na jediném koncertě na fotbalovém stadionu, čímž si splní dávný sen.

text: Josef Martínek, foto: Jana Braunová

Témata: Kryštof, Kryštof Kemp, Richard Krajčo, Voxel, Light And Love, Jelen, Michal Hrůza, Ivan Mládek, festivaly

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít