LIVE: Kontroverzní Kryštof Kemp v Plzni dokázal, že vůbec není kontroverzní

Vydáno 28.08.2016 | autor: Josef Martínek

Sedmý a poslední Kryštof Kemp letos, stejně jako v roce 2014, proběhl v Plzni. Fanouškům v tamním amfiteátru sice znepříjemňovalo život tropické počasí, zklamaný ale odcházel málokdo. Pověst rodinného a pohodového festivalu, kde hudba tvoří jen část programu, si totiž i letos akce uchovala.

LIVE: Kontroverzní Kryštof Kemp v Plzni dokázal, že vůbec není kontroverzní Richard Krajčo při plavbě plzeňským publikem. Foto: Jana Braunová


KRYŠTOF
KEMP
AMFITEÁTR LOCHOTÍN, PLZEŇ
27. 8. 2016

Je tak trochu paradox, že statut nejčastěji hejtovaného festivalu si na sociálních sítích vybudoval právě Kryštof Kemp. Festival, který sám o sobě není vůbec ničím kontroverzní, protože jeho velkou část tvoří program pro děti, letos s pirátskou tématikou, a ani mezi vystupujícími nenajdete žádné jméno, které by někomu mělo otevírat kudlu v kapse. Vadí snad ještě někomu, že mezi partnery akce je firma Agrofert Andreje Babiše? A není to už tak trochu ohraná písnička? Je vlastně legrační, jak Češi často jménu ministra financí v souvislosti s Kryštof přisuzují větší význam, než ve skutečnosti má. Babiš za Krajča a spol. neskládá písničky, neroztleskává s nimi davy ani nejspíš potají neskupuje desetitisíce vstupenek či desek.

FOTOREPORT: Kryštof Kemp uzavřel svou letošní pouť v Plzni, Richard Krajčo pozval fanoušky na koncert na fotbalovém stadionu

DĚTI SBÍRALY RAZÍTKA, KRYŠTOF TENTOKRÁT BEZ POMPY

Kryštof Kempy samy o sobě nemají tendenci někomu něco vštěpovat do hlavy, natož pak nějaký politický názor. Naopak, snaží se jít spíše cestou volnosti a vzdušnosti, návštěvníky neotráví hned u vstupu šacování a přehnané kontrolování, jestli s sebou náhodou v třicetistupňovém vedru nenesete hlt vody. Program zdaleka není postaven pouze na hudbě, takže i letos po areálu pobíhala hlavně děcka a sbírala razítka v jednotlivých pirátských stáncích. Jejich rodiče si pak přišli poslechnout to lepší z českého mainstreamu, mezi což určitě mladí a šikovní muzikanti jako Light And Love a Voxel, energičtí Jelen i chytré popové písničky Michala Hrůzy patří. Účast Ivana Mládka je pak hlavně dokladem, že na českých festivalech jsou teď hvězdy minulých generací v kurzu, na tuhle akci se ale jeho zlidovělé hity svou povahou hodily.

vložte odkaz, text nemažte

Vzhledem ke směřování Kryštof Kempů nejvěrnější fanoušci určitě odpustili i to, že samotný koncert Kryštof nebyl pojat tak velkolepě jako třeba halová show v O2 areně, a koneckonců ani jako na Kempech v roce 2014. Pódiová prezentace byla vcelku jednoduchá, konfety vystřelily do diváků pouze jednou a místo poletování nad hlavami Krajčo jezdil v obecenstvu na člunu. Bylo to příjemné letní vystoupení, během něhož díky rostoucímu stínu v publiku fanoušci konečně unikli nepříjemně pražícímu slunci. Snad jen předlouhé a nepříliš vtipné historky o Ríšovi a Jarině mohli být plzeňští ušetřeni.

Kryštof Kempy byly i letos beznadějně vyprodané, a tak se netřeba bát o jejich budoucnost. Aby se jich diváci nepřesytili, i nadále si zachovají dvouletý interval. Jak Richard Krajčo prozradil zpěvem v písni Plán - další kempový plán má pro Plzeň v roce 2018. Příští rok budou Kryštof slavit pětadvacet let fungování na jediném koncertě na fotbalovém stadionu, čímž si splní dávný sen.

text: Josef Martínek, foto: Jana Braunová

Témata: Kryštof, Kryštof Kemp, Richard Krajčo, Voxel, Light And Love, Jelen, Michal Hrůza, Ivan Mládek, festivaly

4,00

čtenáři

hlasuj

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Monkey Business v lomu Velká Amerika
zavřít