LIVE: LP v Praze zpívala o lásce, touze, strachu, lítosti i nevěře

Vydáno 12.05.2019 | autor: Dominik Pavliš

Americká zpěvačka LP se k nám pravidelně vrací. Už vystoupila v Roxy nebo na Colours Of Ostrava, nyní se po necelém roce znovu zastavila v pražském Foru Karlín, kde odehraje další vyprodaný koncert v neděli. Aktuální turné je věnováno desce Heart To Mouth z minulého roku, na které otevřeně zpívá o lásce, touze, strachu či lítosti a nevěře.

LIVE: LP v Praze zpívala o lásce, touze, strachu, lítosti i nevěře LIVE: LP v Praze zpívala o lásce, touze, strachu, lítosti i nevěře


LP
FORUM KARLÍN, PRAHA
11. 5. 2019

Koncert otevřela skladba Dreamcatcher z aktuální desky. Již po nástupu LP bylo zřejmé, že se bude jednat o výjimečný zážitek. Laura Pergolizzi je zpěvačka, která má obrovské charisma, talent, a navrch i výborný a osobitý hlas. Propojení s fanoušky bylo zřejmé již od prvních tónů. Něčeho takového by se měl snažil docílit každý interpret. LP chytře propojuje inteligentní pop s příbuznými žánry, které zasahují až do lehce alternativních vod.

FOTOREPORT: Charismatická LP po roce opět okouzlila fanoušky ve Foru Karlín

Publikum si získala díky své autentičnosti jednoduše, a to bez jakékoliv větší show. Ne vždy je k úspěchu potřeba pyrotechnika a podobné vymoženosti, bez kterých se dnes spousta koncertů neobejde. Pergolizzi ctí tradice, které přenáší do současnosti. Za zády má "pouze" skvěle sehranou kapelu, která jako kdyby hrála v pozadí a přenechávala většinu prostoru zpěvačce.

V setu bezmála dvaceti skladeb zazněly písně z nejnovějšího alba jako například Die For Your Love, Dreamer, Special či The Power. V přídavku se pak objevily publiku dobře známé songy Muddy Waters či Lost on You, kterou si fanoušci zazpívali sborově.

Buďme rádi za umělce, jako je LP. Vnášejí do světa popu svěžest. A pokud mají přesah do jiných žánrů a autentický projev, pak je to jedině dobře. První ze dvou pražských koncertů se zkrátka povedl na výbornou. 

text: Dominik Pavliš, foto: Veronika Matějková

Témata: LP, Forum Karlín, Heart To Mouth

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít