TOP 27 velkých koncertů podzimu (II.)

Vydáno 19.11.2015 | autor: Ondřej Bambas

Ani v druhé půlce podzimní sezóny nebudou chybět velké koncerty. Své turné již úspěšně zakončili Kryštof, Prahu opustila po dvou koncertech Madonna. Nyní přichází na řadu tvrdá rocková muzika v režii Papa Roach nebo Nightwish, svou flow představí Machine Gun Kelly a třikrát najednou se pokusí vyprodat Forum Karlín Chinaski.

TOP 27 velkých koncertů podzimu (II.) Nightwish vystoupí v Tipsport aréně 7. prosince

SLASH
kdy: 19. listopadu – Malá sportovní hala, Praha
cena vstupenky: 1490 Kč
proč: Slash se po dvou letech vrací do Prahy, tentokrát však s doprovodnou kapelou The Conspirators a zpěvákem Mylesem Kennedym. Program této show už úspěšně předváděli v létě na festivalech. Myles s bývalým kytaristou Guns'N'Roses spolupracoval už na dvou písních z debutové desky, naplno se ale se Slashem spojil až u následujících desek Apocalyptic Love a World On Fire, která vyšla loni. V současnosti se také objevily spekulace o možném návratu Guns'N'Roses na koncertní pódia, přičemž Slash by měl být součástí sestavy. Možné varianty reunionu jsou před chystanou festivalovou sezónou na místě, jelikož příští rok to bude třicet let od podpisu smlouvy s vydavatelstvím Geffen, u něhož následující rok vydali svů slavný debut Appetite For Destruction.

Top 27 velkých koncertů podzimu (I.)

HOSPITALITY PRAGUE
kdy: 20. listopadu – Výstaviště Holešovice, Praha
cena vstupenky: 720 Kč
proč: Vydavatelství Hospitality se v České republice již dobře zabydlelo a pravidelně k nám vozí své umělce. Ani letos nebude chybět večírek, na němž vystoupí ty největší hvězdy pohromadě. Specifické sety, které znají nejlépe návštěvníci Roxy, mají svou jedinečnou atmosféru klubového prostředí, když ale můžete během jednoho večera vidět Camo & Krooked, London Elektricity nebo Etherwooda pohromadě, vyplatí se na akci pořádanou lidmi z týmu Let It Roll vyrazit. Drum and bassový večer už má svůj časový harmonogram a od osmé večerní slibuje taneční zábavu až do rána, kdy s přehledem stihnete denní tramvaje a metro. Pokud by někdo nestíhal koupit lístky v předprodeji, bude je možno pořídit i na místě.

FIVE FINGER DEATH PUNCH + PAPA ROACH
kdy: 20. listopadu – Forum Karlín, Praha
cena vstupenky: 990 Kč
proč: Původně měli Papa Roach vystoupit v Praze na samostatném koncertu. Nakonec spojili síly s Five Finger Death Punch a v Malé sportovní hale tak bude 20. listopadu znít dvojitá nálož tvrdých kytar. Papa Roach vydali na začátku roku svou osmou studiovku F.E.A.R., zatímco druzí jmenovaní vypustili na konci letních prázdnin ven novinku Got Your Six, jejíž titul značí pořadí očekávané nahrávky. Dvojici doplní na turné ještě kapela Devil You Know, které vyšla debutová deska They Bleed Red teprve na začátku tohoto měsíce. Formaci vévodí bývalý zpěvák Howard Jones, jehož mohou znát fanoušci Killswitch Engage. Ti se naposledy v Praze ukázali (již s novým zpěvákem Jesse Leachem) naposledy před dvěma lety v rámci festivalu Aerodrome. Papa Roach vystoupili v Praze loni v létě, koncert v Lucerna Music Baru byl vyprodán.

TRANSMISSION
kdy: 21. listopadu – O2 arena, Praha
cena vstupenky: od 1399 Kč
proč: Zatímco jedna z největších tanečních party oděná do bílého již dále neprobíhá, Transmission dokázala loni expandovat dokonce i na Slovensko. Kromě matadora Markuse Schulze se na letošním ročníku představí Aly & Fila, Andrew Rayel, Jorn Van Deynhoven nebo Marlo. Letošní hymnu stvořil Markus Schulz společně s Nifrou. Aktuální ročník nese podtitul The Creation a předcházet mu bude o den dříve oficiální pre-party v klubu Mecca. Se vstupenkou na Transmission je na tuto akci do půl dvanácté vstup zdarma. Samotný hlavní večer se rozjede v sobotu 21. listopadu už v osm večer a program bude trvat až do šesté ranní. Kapacita akce je necelých sedmnáct tisíc míst, přičemž v prodeji zbývají poslední vstupenky, VIP sekce je již vyprodána.

MACHINE GUN KELLY
kdy: 22. listopadu – Forum Karlín, Praha
cena vstupenky: 695 Kč
proč: Machine Gun Kelly vystoupí poprvé v České republice a rovnou to vypadá, že se mu podaří zaplnit sál pro více jak tři tisíce lidí. Jeho profesionální kariéra není příliš dlouhá, svůj debut ale dokázal vydat hned na labelu Bad Boy a Interscope Records. Lace Up si vzal navíc na starosti jako executive producer, přímo Puff Daddy. Studiové desce už ale v té době předcházelo osm mixtapeů, v jejichž vydávání pokračuje MGK nadále. Rapper hostoval taktéž na dvou desítkách singlů umělců jako Juicy J, Steve Aoki nebo Kid Ink. Ačkoliv je MGK běloch, svou hudbou se řadí mezi špičkové černošské umělce, což dokazuje také úspěch v prodejnosti alba General Admission dosahujícím na čtvrtou příčku hitparády Billboard 200. Richard Baker, jak zní civilní jméno umělce, si prošel v minulosti závislostí na heroinu, která ho dovedla až k bezdomovectví. Svou životní zkušenost často reflektuje ve svých textech.

PETR HAPKA ŽIJE!
kdy: 25. listopadu – Fórum Karlín, Praha
cena vstupenky: poslední vstupenky k dispozici od 490 Kč
proč: Petr Hapka žije! hlásá titul koncertu organizovaného Michalem Horáčkem. Na den přesně rok po úmrtí zpěváka, skladatele a hudebníka Petra Hapky se odehraje ve vysočanské O2 areně vzpomínkový koncert. Mezi vystupujícími nechybí Lucie Bílá, která s Hapkou natočila hit Dívám se, dívám, nebo Jana Kirschner, Aneta Langerová a Szidi Tóbias, které se podílely na albu Strážce plamene. Z posledních interpretů, kteří se objevili na desce Kudykam, přislíbili účast Vojta Dyk s Lenkou Novou a Ondřejem Rumlem. Petr Hapka se zasloužil o doprovod k filmům Juraje Jakubiska a Karla Kachyni, seriálům jako Bylo nás pět či Prima sezóna. Jeho desky V penziónu Svět a Citová investive natočené s nerozlučným přítelem Michalem Horáčkem patří dodnes k nejlepším českým nahrávkám.

SMRT SI ŘÍKÁ ROCK'N'ROLL: Petr Hapka (187.)

ANDREA BOCELLI
kdy: 28. listopadu – O2 arena, Praha
cena vstupenky: posledních několik kusů v prodeji – různá cena
proč: Nevidomý Andrea Bocelli u nás bodoval ještě v době hitparády Eso. Po mnohém odmítání zpívání a hraní na klavír po barech si italský tenorista získal své fanoušky v polovině devadesátých let písní Con Te Partirò. Jeho následné album Romanza se prodávalo po miliónech a úspěšným se v následujících letech stal jak po Evropě, tak v USA. K živému hraní si umělec často přizve Český národní symfonický orchestr a nejinak tomu bude i u chystaného koncertu Vánoční romance. Ten naváže na vyprodané vystoupení z roku 2013, a jak se zdá, volné místo nezůstane ani tentokrát. Andrea Bocelli nedávno vydal album nazvané Cinema a některé z písní zazní také na pražském koncertu.

BEN CRISTOVAO
kdy: 28. listopadu – Forum Karlín, Praha
cena vstupenky: 359 Kč, 1200 Kč (VIP)
proč: Forum Karlín se za necelý rok svojí existence stalo již zavedeným místem k pořádání koncertů střední velikosti. Nyní se může sál navíc těšit z ceny Nouvelle Prague pro Venue roku. Ben Cristovao loni vyprodal u příležitosti křtu svého alba Made In Czechoslovakia klub Roxy a nyní má ambice naplnit třikrát větší sál. Tomu musel Ben podřídit také pódiovou prezentaci, která bude ještě větší a okázalejší než doposud. Více tanečníků, větší počet světel, ale i pyrotechnika. Jak v posledních měsících Ben Cristovao navíc dokazuje, získává si posluchače napříč celou společností. Od malých dívek přes starší tvrdé hochy zvedající "těžký váhy" až po usazené páry zakládající rodinu. Zpěvák se těší oblibě navzdory malému pokrytí tuzemských rádií. Svou popularitu si získával postupně prostřednictvím internetu a sociálních sítí. Ne nadarmo obsadil sedmé místo v žebříčku nejvlivnějších osobností sociálních sítí české verze magazínu Forbes.

Ben Cristovao: Projekt Gladiátor je jako Forrest Gump, už běží, ale lidi o tom neví

ZAZ
kdy: 29. a 30. listopadu – Forum Karlín, Praha / 1. prosince - ČEZ Aréna, Ostrava
cena vstupenky: 1190 Kč / od 690 Kč
proč: Po loňském úspěchu na Colours of Ostrava a samostatných koncertech v Brně a Praze se k nám zpěvačka Zaz vrací. Tentokrát vystoupí v pražském Foru hned dvakrát a Brno nahradí Ostravou, odkud se vydá ještě do Bratislavy. Na akutálním turné představuje mladá Francouzka loňské album Paris, z něhož měli možnost některé ukázky slyšet návštěvníci již před rokem. Chybět ale nebudou ani starší věci jako Je Veux a Eblouie Par La Nuit nebo skladby z repertoáru Edith Piaf. K té je ostatně Zaz často přirovnávána. Na pódiích ji můžete vidět od roku 2001, do širšího povědomí se ale dostala až koncem minulého desetiletí. Její debutová deska vyšla v roce 2010 a prodaly se jí více než dva milióny kusů. Následující deska Recto Verso se dokonce stala po vydání nejprodávanější nahrávkou na našem trhu.

Na co se těšit v listopadu: 16 tipů iREPORTu

CHINASKI
kdy: 1. + 2. + 15. prosince – Forum Karlín, Praha
cena vstupenky: 390 Kč
proč: Chinaski se právě vrátili z výletu po Austrálii a Novém Zélandu, kde rovněž stihli odehrát pár koncertů. Již brzy je ovšem čeká halové Rockfield Tour, v rámci něhož kromě Třince a Brna vystoupí ve Foru Karlín, které se jim podařilo již dvakrát vyprodat. Proto kapela přidala speciální třetí koncert, který proběhne až v samotném záběru turné. Tímto trojákem sice nedosahují na velikost letošního turné skupiny Kryštof, i tak dokazují, že patří k předním formacím české pop music. O2 arenu dokázala skupina pokořit již loni, kdy oslavovala dvacet let své kariéry. Poté se Chinaski vydali natáčet do studia ve Walesu, které nakonec dalo také název devátému řadovému albu. Z něho pochází úspěšné singly Hlavolam nebo Stížnost.

KRAFTWERK
kdy: 3. prosince – Forum Karlín, Praha
cena vstupenky: 1290 Kč – momentálně vyprodáno
proč: Spousta fanoušků elektroniky neváhala loni vyrazit za pionýry žánru na slovenský festival Pohoda, kde předvedli svou 3D show hned první den. Nyní se dočkají i čeští podporovatelé a zvědavci, unikátní show si budou moci vychutnat v daleko komornějším prostředí, než je otevřená festivalová scéna. Ve Foru Karlín zazní za promítání projekcí hity jako Autobahn, The Model nebo The Robots. Je až k neuvěření, že tato formace vznikla před více jak 45 lety. Asi málokdo tušil, že v Düsseldorfu se tehdy zrodily základy nových žánrů a hudebních směrů. Své poslední vystoupení v Praze realizovali Kraftwerk ve vyprodané Lucerně před jedenácti lety, kdy slavili výročí legendární desky Autobahn.

NIGHTWISH
kdy: 7. prosince – Tipsport Arena, Praha
cena vstupenky: momentálně vyprodáno
proč: Již třetí zpěvačka obstarává skupině Nightwish vokál. Floor Jansen už znají návštěvníci posledních dvou vystoupení Nightwish u nás na festivalech Benátská noc a Masters Of Rock. Do Prahy se ovšem s novou zpěvačkou podívají poprvé. Ke kapele se také vrátil flétnista a dudák Try Donockley. Své zatím poslední album vydali Nightwish letos v běeznu pod názvem Endless Forms Most Beautiful. Finská formace má na svém kontě celkem osm studiových desek. Mezi ty nejúspěšnější se řadí ty, které byly natočeny ještě s původní zpěvačkou Tarjou Turunen, která na Českou republiku nezanevřela ani na sólové dráze. Na začátek prosince chystá hned tři adventní koncerty v olomouckém kostele Panny Marie Sněžné.

MICHAL PROKOP & FRAMUS FIVE
kdy: 22. prosince – Forum Karlín, Praha
cena vstupenky: od 390 Kč
proč: Michal Prokop představuje společně s doprovodnou kapelou Framus Five svůj tradiční vánoční koncert. Jako speciální hosty si hudebník pozval SKETY, Vladimír Merta Trio a Romana Dragouna. Koncertem naváže na loňskou premiéru v karlínském sále. Umělec k programu dodává, že by měl předznamenat oslavy sedmdesátých narozenin, které jej příští rok čekají. Michal Prokop je známým hudebníkem zejména díky nesmrtelným hitům Kolej Yesterday nebo Bitva o Karlův most, do povědomí se ale také zapsal jako politik a dlouholetý moderátor České televize, kde po třináct let vedl talk show Krásný ztráty.

TŘI SESTRY
kdy: 22. prosince – O2 arena, Praha
cena vstupenky: od 450 Kč
proč: Na Staré Kovárně v Braníku byly před třiceti lety položeny základy formaci Tři sestry. Dnes již kultovní skupina za svou existenci nahrála na dvacet desek a vymyslela nesmrtelné hity jako Venda, Pijánovka nebo Průša. Svérázný humor Lou Fanánka Hagena pak šperkuje další z textů nejen písní Tří sester, ale také Těžkého Pokondra nebo české verze Šmoulů. Poslední dobou už se ale věnuje převážně jen své domácí formaci, se kterou chce nyní proměnit v rámci kulatého výročí naši největší koncertní halu v obří pivní stan. Ale k oslavám se kromě piva bude připíjet také Zelenou a vzhledem k názvu letošní desky Fernet Underground není vyloučen ani další alkohol. Jako hosta si k velkému koncertu přizvali Doktora P.P. Vystoupení v O2 areně bude zakončením právě probíhajícího turné se skupinami Alkehol a Krucipüsk.

Ondřej Bambas

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Filmový festival Karlovy Vary 2024 SOUTĚŽ: J.A.R. na hradě Kašperk
zavřít